20:18 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (20)
  36

  Dalia Grybauskaitė pakvietė projekte "Misija Sibiras" dalyvavusius jaunuolius kartu papusryčiauti Prezidentūroje

  VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasitiko iš ekspedicijos po lietuvių tremties vietas Irkutske sugrįžusius „Misijos Sibiras‘17" dalyvius ir pakvietė juos pusryčių, pranešė Prezidentūros kanceliarija.

  Prezidentė dvi savaites Sibire ekspedicijoje praleidusius jaunuolius vaišino lietuvišku maistu, savo šilauogėmis ir obuolių sultimis.

  Pasak Prezidentės, pilietiškas ir sąmoningas jaunimas yra šalies stiprybė ir ateitis.

  "Misija Sibiras" — išskirtinis mūsų skaudžios istorijos įprasminimas ne tik saugant atmintį, bet ir perduodant ją ateities kartoms. Kol atsimename, kokią kainą tauta sumokėjo už laisvę, tol niekuomet nepritrūksime stiprybės kovoti už savo šalį", — cituojami pranešime prezidentės žodžiai.

  Участники Миссии Сибирь встретелись с Далей Грибаускайте
  Dalia Grybauskaitė pasitiko iš ekspedicijos po lietuvių tremties vietas Irkutske sugrįžusius "Misijos Sibiras‘17" dalyvius ir pakvietė juos pusryčių

  Prezidentės teigimu, tikroji dalyvių misija prasideda būtent dabar — šviesti, mokyti, ugdyti kitus, perteikiant ekspedicijos tikslus ir įspūdžius. Tai galimybė dar sykį pagerbti tremtinius, politinius kalinius, laisvės kovų dalyvius, be kurių pasiaukojimo nebūtų šių dienų Lietuvos.

  Prezidentė palinkėjo, kad jaunimui nepritrūktų jėgų tęsiant pradėtą misiją — taip, kaip jos netrūko keliaujant po atšiaurias vietoves, tvirtai laikantis komandoje, tvarkant sunkiai atpažįstamas lietuvių kapines.

  Участники Миссии Сибирь встретелись с Далей Грибаускайте
  Prezidentė palinkėjo, kad jaunimui nepritrūktų jėgų tęsiant pradėtą misiją

  Šiemet "Misija Sibiras" projektas prisijungė prie prezidentės inicijuotos socialinės kampanijos "Už saugią Lietuvą". Iš ekspedicijos Sibire grįžę misijos dalyviai lankysis vaikų globos namuose, vaikų dienos centruose ir pasakos okupacijos ir trėmimų istoriją.

  Участники Миссии Сибирь встретелись с Далей Грибаускайте
  Prezidentė dvi savaites Sibire ekspedicijoje praleidusius jaunuolius vaišino lietuvišku maistu, savo šilauogėmis ir obuolių sultimis

  Šešioliktoji "Misija Sibiras" vyko į Irkutską, kur sovietų represijų laikotarpiu buvo ištremta daugiau kaip 12 tūkstančių lietuvių. Šių metų ekspedicija sutvarkė 9 kapines, pastatė 9 kryžius, pėsčiomis nuėjo 100 kilometrų. "Misija Sibiras" ekspedicijos vyksta nuo 2006 metų, iš viso sutvarkyta daugiau nei 100 lietuvių kapų.

  Temos:
  "Misija Sibiras" (20)

  Dar šia tema

  Fotofaktas: prezidentė susitiko su "Misija Sibiras"
  "Misija Sibiras" atvirkščiai: Rusijos studentai prižiūrės karių kapines
  Tegai:
  Misija Sibiras, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos