18:00 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

  Vilniaus oro uostas: tako rekonstrukcijos darbai bus baigti laiku

  CC BY-SA 3.0 / Wikipedia / Teekkari
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (64)
  36 0 0

  Jau sutvirtintas tako pagrindas ir nutiesta beveik visa nauja danga, pradėta montuoti žiburių sistema, taip pat eina į pabaigą lietaus vandens surinkimo bei drenažo sistemų rekonstrukcija

  VILNIUS, rugpjūčio 2 Sputnik. Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija bus sėkmingai baigta, kaip ir planuota, rugpjūčio 17 dieną 23:59, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Prie tokios išvados prieita įvertinus esamą darbų situaciją: rangovai jau sutvirtino tako pagrindą ir nutiesė beveik visą naują dangą, pradėjo montuoti žiburių sistemą, lietaus vandens surinkimo bei drenažo sistemų rekonstrukcija taip pat eina į pabaigą.

  "Rangovas ir oro uosto vadovybė patikino, kad rekonstrukcijos darbai vyksta pagal numatytą planą ir bus baigti laiku. Tai itin gera žinia mums visiems — juk šis projektas reikšmingas ne tik pagrindiniam ir didžiausiam Lietuvos oro uostui, bet ir visai šaliai", — sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.  

  Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas tikino, kad sėkmingai pasiekti rekonstrukcijos projekto pusiaukelę padėjo darbuotojų įsitraukimas bei profesionalus darbas.   

  "Įvertinę dabartinę situaciją rekonstruojamame kilimo ir tūpimo take galime užtikrintai sakyti, kad darbai bus užbaigti laiku ir truks tiek, kiek ir buvo planuota, tai yra 35 dienas. Džiuginančius rezultatus mums leido pasiekti kruopštus pasiruošimas, Lietuvos oro uostų darbuotojų pastangos bei efektyvus rekonstrukciją atliekančių rangovų darbas", — teigė Almantas.

  Pasak jo, nors oro sąlygos tikrai nėra palankiausios ir objekte ne kartą teko dirbti ekstremaliomis sąlygomis, visgi darbai vyksta maksimaliu intensyvumu ir pagal grafiką.

  "Tiek technikos ir darbininkų vienu metu Vilniaus oro uosto kilimo tūpimo takas dar nėra matęs per visą savo egzistavimo laikotarpį", — tikino Almantas.  

  Nuo liepos 14 dienos Vilniaus oro uoste dirbantys daugiau nei 200 įvairios technikos vienetų jau sutvirtino gruntą aplink taką ir baigia pakeisti tako dangą. Šią savaitę montuojami žiburiai ir jų valdymo sistema, iš viso bus sumontuota 1000 žiburių, iš jų 400 — kilimo ir tūpimo tako dangoje. Taip pat pirmąją rugpjūčio savaitę toliau tęsiami drenažo ir lietaus surinkimo sistemos įrengimo darbai.

  Реконструкция ВПП Вильнюсского аэропорта
  Vilniaus oro uosto tako rekonstrukcijos darbai

  Rekonstrukciją vykdančios Latvijos bendrovės "A.C.B" vadovaujamas įmonių konsorciumas iš viso Vilniaus oro uoste paklos 180 tūkstančių kvadratinių metrų asfalto. Tai lygu 44 futbolo aikščių plotui. 

  Vykstant kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai, skrydžiai laikinai vykdomi iš Kauno oro uosto. 

  Lietuvos oro uostai

  Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. 

  Per 2016 metus jie aptarnavo 4,8 milijono keleivių ir 52 tūkstančius skrydžių.

  Vasaros sezono metu iš Lietuvos oro uostų 17 aviakompanijų skraidina 69 kryptimis į 59 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5%.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (64)

  Dar šia tema

  Kauno oro uostas pasiruošęs priimti visus keleivius iš Vilniaus
  Vilniaus oro uoste bus sutvarkyta aplink atvykimo terminalą esanti teritorija
  Vilniaus oro uoste pasinaudoti trumpalaikiu parkavimu galima neribotai
  Tegai:
  tako rekonstrukcija, Vilniaus oro uostas

  Svarbiausios temos