00:16 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Dviračiai, archyvinė nuotrauka

  Kauniečiai viešuoju transportu gali nemokamai vežtis dviračius

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (225)
  15

  Nuo rugpjūčio Kauno dviratininkai gali džiaugtis dar viena naujove jų labui — savo dviračius viešuoju transportu galima vežtis nemokamai

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Kaunas paruošė dar vieną gerą naujieną dviratininkams. Nuo rugpjūčio pradžios įsigaliojo nauja tvarka, leidžianti miesto autobusais ir troleibusais dviračius vežtis nemokamai, pranešė miesto savivaldybė.

  Dviračius galima vežtis autobusais ir troleibusais, pažymėtais specialiais ženklais. Jų viduje yra įrengtos specialios vietos, skirtos dviračiams vežti. Iš viso Kaune kursuoja 150 tam pritaikytų autobusų ir troleibusų.

  "Kartais atsitinka nenumatytų situacijų: prakiūra padanga, užklumpa stiprus lietus, sunku įminti į itin statų kalną. Tokiu atveju viešojo transporto pagalba dviratininkams yra labai naudinga. Džiaugiuosi, jog prie dviračių revoliucijos prisijungė ir "Kauno autobusai". Tikiuosi, jog keleiviai ir dviratininkais elgsis draugiškai ir supratingai vieni kitų atžvilgiu", — teigė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

  Autobusų ir troleibusų, kurie pritaikyti vežtis dviračius, vidurinės durys yra paženklintos specialiu žalios spalvos lipduku "Like Bike". Dviračiams yra skirtos transporto priemonių viduje esančios aikštelės, kuriose įrengti specialūs tvirtinimo laikikliai.

  "Dviračiams vežtis pritaikėme žemagrindžius autobusus ir troleibusus. Dviratį galima vežti tik tada, kai yra vietos, kuomet transporto priemonė nėra sausakimša ", — sakė bendrovės "Kauno autobusai" generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

  Dviratį keleiviui leidžiama vežti, jeigu dviračio tvirtinimo vieta ir vieta, skirta neįgaliems asmenims su vežimėliais ar vaikiškam vežimėliui, yra neužimta. Taisyklės numato, kad keleivis su dviračiu turi įlipti paskutinis. Dviračius taip pat nemokamai galima vežtis tiek Žaliakalnio, tiek  ir Aleksoto funikulieriumi.

  Kaunas užsibrėžė tikslą — tapti pirmoju miestu Baltijos šalyse, visiškai pritaikytu dviratininkams. Šiuo metu dviračiais reguliariai naudojasi vos 1% kauniečių.  Akcijos "Like Bike Kaunas" organizatoriai ketina per artimiausius trejus metus šį skaičių padidinti iki 5%.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (225)

  Dar šia tema

  Dviratininkų Vilnius: kur šiemet atsiras nauji dviračių takai
  Velobusai: nemokamos kelionės po miestą su dviračiu
  Tegai:
  viešasis transportas, dviratis, Kaunas

  Svarbiausios temos