00:13 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Grupės "ŽAS" būgnininkas Linas Zareckas metė iššūkį Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, muzikantas ragina nubėgti 400 metrų trasą ir savo pavyzdžiu įrodyti sveikos gyvensenos naudą

  VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Muzikantas Linas Zareckas Facebook paskyroje pasidalino savo įžvalgomis dėl Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sveiko gyvenimo būdo. Anot Zarecko tai, ką per televizorių kalba Veryga apie cukraus mokestį ir alkoholio ribojimą, reiškia, kad pats ministras „negeria, saldžiai nevalgo ir yra žiauriai sveikas ir laimingas".

  Todėl Zareckas kviečia ministrą į #Verygachallenge.

  "Kviečiu jus jums patogiu metu pasivaržyti su manimi bėgant 400 metrų distanciją. Pažiūrėsime, kuris iš mūsų sveikesnis", — pakvietė Zareckas Verygą.

  Pats muzikantas patvirtino visiems ir taip žinomą tiesą apie jį, jog jis mėgsta ir išgerti, ir pavalgyti.

  "Jūsų žiniai aš mėgstu gerti alų po futbolo varžybų, vynu užgerti gerą steak'ą, naktiniame klube įkalti tekilos, ryte geriu saldintą arbatą, valgau ledus ir kartais labai užsimanau cukraus vatos, bet susilaikau", — rašo Zareckas.

  O tai, kad ministras dviem metais jaunesnis, leidžia muzikantui manyti, kad varžybos turėtų pavykti. Norėdamas motyvuoti Verygą, Zareckas pasiūlė sandėrį.

  "Jei 400 metrų distanciją jūs įveiksite greičiau už mane aš pasižadu atsisakyti alaus po futbolo varžybų ir treniruočių ir savaitę stovėti su plakatu prie Seimo — " alus yra BLOGIS". Jei bėgimą laimiu aš, man iš jūsų nieko nereikia", — įvardijo sąlygas Zareckas.

  Tačiau nors "nieko nereikia", bet muzikantas paprašė ministro pralaimėjimo atvejų, "pasistenkite susidėlioti gyvenimą taip, kad kalbant prieš TV kameras (kaip šiandien) neatrodytumėte kaip sergantis, karščio kamuojamas nesveikas, bet vis dar jaunas žmogus".

  Rugpjūčio 3-ąją ministras taip pat Facebook priėmė Zarecko iššūkį.

  Tačiau pasiūlė "kompromisinį variantą arba "aukso viduriuką" — bėgti kartu draugiškai 5 km pasirinktoje vietoje, pasirinktu laiku, pvz. Vingio parke".

  Anot ministro, sveikesnis ne tas žmogus,  "kuris greičiau bėga ar sunkesnę "štangą" pakelia, o tas, kuris nuolat juda, sportuoja".

  Taip pat ministras pakvietė visus norinčius dalyvauti šiose varžybose.

  "Be to, prisijungti kviečiu visus norinčius bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pasirengimo. Šios rungtynės bus dedikuojamos sveikai gyvensenai ir fiziniam aktyvumui, o gal net galėtų tapti gražia tradicija, kuomet visi norintieji susirinktų įprastu laiku, vietoje ir draugiškai bėgtų", — kviečia Veryga.

  Penktadienį Zareckas priėmė naują Verygos pasiūlytą distanciją ir pabrėžė, kad tai visai ne draugišas bėgimas, o tikra dvikova. Būtent todėl jis laukia, kol ministras paskirs savo sekundantą, kuris su Zarecko atstovu aptars visas bėgimo sąlygas.

  O atsigaivinimui muzikantas pasiūlė alaus.

  "Bėgimo metu statau alaus atsigaivinti. Bealkoholinio. Kad nei vienas iš dvikovininkų neįgytų neteisėto pranašumo", — rašo Zareckas Facebook.

  Taigi, dvikovininkai priėmė sąlygas, beliko tik susitarti dėl bėgimo dienos. Lauksime tęsinio.

  Dar šia tema

  Kauno mero iššūkį jau priėmė Utenos ir Klaipėdos miestų vadovai
  Karaliaus Mindaugo taurės finalo išvakarėse Kauno meras meta iššūkį
  Tegai:
  iššūkis, sveikata, sportas, bėgimas, Linas Zareckas, Aurelijus Veryga, Lietuva

  Svarbiausios temos