14:51 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Mokyklinės prekės, archyvinė nuotrauka

  Mokykla jau arti: kiek kainuoja išleisti vaiką

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (128)
  61 0 0

  Iki pirmosios mokslų dienos dar lieka trys savaitės, tačiau prekybos tinklai jau siūlo daugybę mokyklinių prekių, bet pirkėjų kainos nevilioja

  VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Prekybininkai sako, kad šių metų mokyklinių prekių krepšelis bus panašus kaip pernai, tačiau žmonėms kainos vis dar atrodo per aukštos, praneša LRT.

  Nors iki rugsėjo liko beveik mėnuo, tėvai jau skaičiuoja, kiek šiemet teks išleisti mokyklinių prekių krepšeliui. Kol kas žmonės ateina į parduotuves apsižiūrėti kainų. Mokyklinių prekių parduotuvėse daugybė, tačiau tėvai dar neskuba jų pirkti, nevilioja jų specialios nuolaidos, kurios taikomos jau šiuo metu.

  Pirmokai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Александр Липовец

  Žmonės teigia kol kas besidomintys kainomis ir viską pirksiantys vėliau, prieš rugsėjį. Mokinių tėvai skaičiuoja, kad į pirmą klasę išleisti vaiką kainuos apie 100 eurų, didžioji dalis šios sumos skiriama kuprinei.

  Du vaikus rudenį į mokyklą išleisianti Marija Jankauskienė jau rugpjūčio pradžioje pradeda ruošti mokyklinių prekių krepšelį. Moteris papasakojo LRT, kad nesitiki šiais metais išleisti mažiau pinigų būtiniausioms prekėms.

  "Kadangi dviem vaikams, tai yra, kaip pasakyti, devinta — dešimta klasė, tai jau krepšelis bus didesnis. Plius pratybos, plius dar ten visokiausi popieriniai dalykai, nu ten atšvietimui popierius, kur kiekviena mokytoja, aplankai specialūs moderniausi, segtuvai, rašikliai specialūs, pieštukai, kokius galima, kokius negalima", — vardijo Jankauskienė (kalba netaisyta- Sputnik).

  Nors Marijos vaikai jau ne pirmokai ir turi susikaupę įvairių kanceliarinių priemonių, tačiau jų neužteks, todėl teks išleisti nemažą sumą vaikams suruošti į mokyklą.

  "Apie du šimtus tai tikrai teks, dar kuprinės…" — sakė Jankauskienė.

  Paklausta, ar tikisi kokių nors permainų kitais metais, moteris atsakė, kad visi buvusieji pažadai su naujos valdžios atėjimu išnyko. Pernai žadėjo, kad pratybas vaikams pirks mokyklos, tačiau šiais metais jau apie tai nekalbama, teigė moteris.

  Mokslo metų ilginimas būtinas vaikų gerovei >>

  Prekybininkai sako, kad bazinis mokyklinių prekių krepšelis šiemet kainuoti turėtų panašiai kaip pernai.

  "Tai yra apie dvidešimt aštuonis eurus, dvidešimt aštuonis ir, berods, trisdešimt penki centai, jeigu būsiu visai tikslus. Pernai buvo maždaug trisdešimt centų brangiau. Tai šiemet tikrai, jeigu tėveliai leidžia kelis vaikus, tai tikrai tą turėtų pajausti", — teigė UAB "Maxima" Korporacinių reikalų departamento direktorius Jaunius Špakauskas.

  Pasak prekybininkų, dėl popieriaus bei kartono kainų kilimo, šiemet pabrango sąsiuviniai.

  Prekybininkai pastebi, kad aktyviausiai mokyklai apsiperkama likus kelioms dienoms iki naujų mokslo metų pradžios.

  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  © Sputnik/
  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (128)

  Dar šia tema

  Mokyklos stoja į kovą prieš patyčias ir smurtą
  Lietuvoje mokslo metai gali pailgėti 15 dienų
  "Švilpukų" akcija prieš mokslo metų ilginimą įvyko Vilniuje
  Tegai:
  priėmimas į mokyklas, mokslo metai, moksleiviai, vaikai, mokykla, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos