09:02 2019 Spalio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1043
 • RUB70.8034
  Motociklininkas, archyvinė nuotrauka

  Savo sunkvežimiu ar motociklu: naujos vairavimo egzamino taisyklės

  © Flickr/ Justin Capolongo
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84 0 0

  Nuo rugsėjo sunkvežimių ir motociklų vairuotojai praktikos egzaminą galės laikyti savo transporto priemone

  VILNIUS, rugpjūčio 7 Sputnik. Vairavimo praktikos egzaminą "Regitroje" atvykstantiems profesionalo (C, CE) bei vasaros sezoną vis populiaresnio motociklizmo (A1, A2) kategorijų siekiantiems vairuotojams bus leidžiama patiems pasirūpinti transporto priemone, praneša Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Tokius sąlygų pakeitimus pasirašė Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Tai, kad leidimas atvykti į egzaminą su sava transporto priemone yra veiksmingas, parodė ankstesni sprendimai leisti vairavimo praktikos egzaminą laikyti savu autobusu (D kategorija) ir motociklu (A kategorija). Daliai vairuotojų tai veikia kaip stresą mažinantis veiksnys — būsimasis vairuotojas jaučiasi užtikrinčiau ir labiau pasitiki savo jėgomis.

  Būsimų vairuotojų patogumui A1, A2 bei C ir CE kategorijų egzaminui reikalingas transporto priemones, kaip ir iki šiol, bus galima nuomotis "Regitros" padaliniuose. Iš esmės, šis pokytis atveria platesnes galimybes būsimiems vairuotojams rinktis sau priimtinesnį būdą ir nuspręsti, su kokia transporto priemone jis nori laikyti egzaminą. 

  "Regitros" lengvųjų automobilių (B kategorijos) parko privalomumo atsisakyti nežadama dėl viešojo intereso patenkinimo uždavinių — suteikti naujus (iki trejų metų senumo) automobilius už žemiausią įkainį bei siekiant skaidrumo užtikrinti egzaminuojamiesiems jų vairavimo įgūdžių ir elgsenos kelyje patikros filmavimą, šių įrašų saugojimo ir patikimo asmens duomenų sunaikinimo paslaugas.

  Vairuotojų lauktas pakeitimas įsigalios nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos.

  Dar šia tema

  Nauji egzaminai "Regitroje": nuo rugsėjo nebeliks pratimų aikštelėse
  "Regitra" siūlo įsigyti pageidaujamą automobilio numerį
  Net neišlaikę vairvaimo egzamino klientai patenkinti "Regitros" veikla
  Tegai:
  vairavimo egzaminas, motociklas, sunkvežimis, Regitra

  Svarbiausios temos