22:54 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Programišiai banko vardu siunčia elektroninius laiškus su neva mokėjimo informaciją, tačiau prisegtame faile — kenkėjiška programa

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. "Swedbank" perspėja įmones dėl banko vardu siuntinėjamų melagingų elektroninių laiškų, kuriais informuojama apie tariamai atliktą mokėjimą, prabeša banko spaudos tarnyba.

  Tariamo mokėjimo informacija siunčiama prisegtame faile, kuris iš tiesų yra kenkėjiška programa. Bankas perspėja tokių prisegtų failų jokiu būdu neatidarinėti.

  Elektroninis laiškas yra parašytas taip, jog atrodytų, kad jo siuntėjas yra "Swedbank" (info@swedbank.lt). Laiško pavadinimas: Mokėjimo informacija (SWIFT), prisegto failo pavadinimas: SWIFT. Laišką pasirašo netikra banko darbuotoja, jame pateiktas netikras banko telefono numeris.

  Melagingo laiško pavyzdys
  © Photo : Swedbank
  Melagingo laiško pavyzdys

  Banko specialistai įspėja prie įtartinų laiškų prisegtų failų jokiu būdu neatidarinėti, o tokius laiškus ištrinti.

  Norint susisiekti su banku, skambinti ir rašyti reikia tik oficialiais viešai pateiktais banko kontaktais, nes sukčiai laiškuose nurodo savo valdomus kanalus.

  Jeigu prisegtą failą visgi atidarėte, tikėtina, kad jūsų kompiuteris gali būti apkrėstas kenkėjiška programa. Iš tokio kompiuterio jokiu būdu nesijunkite prie savo elektrononės bankininkystės paskyros. Rekomenduojama kompiuterį atjungti nuo tinklo ir perduoti specialistams, kurie šalina virusus ir kitas kenkėjiškas programas.

  Dar šia tema

  Pareigūnas apsimetė seneliu, kad padėtų močiutei susidoroti su sukčiais
  Atsargiau: sukčiai vilioja pinigus siūlydami "pelningai investuoti"
  Skambina policija, sujungia su banku — nauja sukčių veikimo schema
  Sukčiai iš kalėjimų apgaudinėja žmones per internetą
  Tegai:
  kenkėjiška programa, elektroninis laiškas, sukčius, įmonės, bankas, Swedbank, Lietuva

  Svarbiausios temos