11:46 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (233)
  92

  Kaune atsirado pirmoji greito išlaipinimo ir įlaipinimo aikštelė "Kiss and Ride", miesto valdžia žada įrengti tokį parkavimą šalia daugelio miesto darželių ir mokyklų

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Kalniečių gatvėje įsikūrusi mokykla-darželis "Rūtelė" mažuosius kauniečius ir jų tėvelius pasitinka naujove — greito keleivių įlaipinimo ir išlaipinimo aikštele „Kiss and Ride", pranešė miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  "Kiss and Ride" — tai trumpiems stabtelėjimams skirtos vietos, kur automobilio vairuotojas per trumpą laiką išlaipina arba įlaipina vaikus ir palydi į mokyklą. Šios vietos neskirtos sustoti ilgesniam laikui.

  Planuojama, kad panašių stotelių šalia Kauno ugdymo įstaigų ateityje atsiras dar daugiau.

  "Šalia darželio įrengėme mini žiedą tam, kad eismas vyktų sklandžiai. Specialiai paženklintoje vietoje vairuotojai stabtelės ir išleis vaikus. Žinoma, pačius mažiausius tėvai paprastai nuveda į darželį, palydi, tad jiems šalia įrengta parkavimo aikštelė", — aiškino Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

  Idėjos autoriai įsitikinę, kad tai padidins eismo dalyvių saugumą ir padės išvengti transporto spūsčių rytais ar vakarinio piko metu.

  Парковка Kiss and Ride в Каунасе
  © Photo : Kauno savivaldybė
  "Kiss and Ride" — tai trumpiems stabtelėjimams skirtos vietos, kur automobilio vairuotojas per trumpą laiką išlaipina arba įlaipina vaikus ir palydi į mokyklą

  Aikštelės pažymėtos tokį transporto priemonių stovėjimo būdą bei trukmę nurodančiais kelio ženklais. Juos papildo ir specialios informacinės "Kiss and Ride" lentelės, iš ženklo aiškiai išsiskiriančios ryškiai žalia spalva.

  "Turbūt daugeliui tėvų teko susidurti su situacija, kuomet atvežę savo atžalą prie darželio ar mokyklos jie susiduria su parkavimo problemomis. Dalis vairuotojų išleisti vaikų sustoja ant šaligatvio ar pėsčiųjų perėjos. Taip pat nesaugiai manevruojama bandant apsisukti ir išvažiuoti. Tai kelia pavojų ne tik vaikams, bet ir aplinkiniams. Šia naujove siekiame dar labiau padidinti mažųjų kauniečių saugumą", — teigė Kauno miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Donatas Večerskis.

  Парковка Kiss and Ride в Каунасе
  © Photo : Kauno savivaldybė
  Pirmoji greito išlaipinimo ir įlaipinimo aikštelė "Kiss and Ride" įsikūrė šalia mokyklos-darželio "Rūtelė“

  Artimiausiu metu bus svarstoma, prie kurių švietimo ir ugdymo įstaigų Kauno mieste būtų tikslinga įrengti daugiau panašių "Kiss and ride" stotelių.

  Vilniuje pirmosios tokios aikštelės atsirado balandžio mėnesį. Sostinės valdžia planuoja iki metų pabaigos įrengti dar 40 tokių aikštelių, o šiuo metu Vilniuje veikia daugiau nei 80 "Kiss and Ride" parkavimo vietų.

  Парковка Kiss and Ride в Каунасе
  © Photo : Kauno savivaldybė
  Šalia darželio įrengtas mini žiedą tam, kad eismas vyktų sklandžiai

  "Kiss and Ride" sistema veikia JAV ir daugelyje Europos miestų: Vroclave (Lenkijoje), Lilyje (Prancūzijoje), Prahoje (Čekijoje), Briuselyje, Gente ir Briugėje (Belgijoje), Roterdame (Nyderlanduose) ir kitose šalyse.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (233)

  Dar šia tema

  Vilniaus "Park & Ride" paslauga: kelionė iki centro vos už 2 eurus
  Vilniečiai per metus spūstyse praleidžia savaitę
  Tyrimas: darželis šalia tėvų darbo vietos sutaupys 8 valandas per mėnesį
  Tegai:
  vaikų darželis, Kiss and Ride, eismas, tėvai, parkavimas, vaikai, mokykla, Kaunas

  Svarbiausios temos