09:10 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Šuo paplūdimyje, archyvinė nuotrauka

  Pajūryje atsiras paplūdimiai gyvūnams

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8120

  Sveikatos apsaugos ministras panaikino draudimą paplūdimiuose poilsiauti kartu su naminias gyvūnais, nuo šiol savivaldybės spręs, į kurias vietas galima ateiti su savo šuniuku

  VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kuria panaikinamas draudimas į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Nuo šiol savivaldybės galės spręsti, kuriuose paplūdimiuose bus galima lankytis su gyvūnais ir pasirūpinti, kad juose būtų užtikrinti higienos normos reikalavimai, pastatyti įspėjamieji ženklai.

  Nauja tvarka

  Iki šiol daugelis gyvūnus auginančių žmonių susidurdavo su nepatogumais keliaudami atostogauti, nes mažuosius žmonių draugus būdavo draudžiama vestis į paplūdimius.

  Nuo šiol žmonės, keliaujantys su augintiniu, galės kartu su juo lankytis specialiais ženklais pažymėtuose paplūdimiuose. Siekiant patenkinti visų žmonių poreikius, naujai parengtoje higienos normoje numatomos galimybės, įrengti paplūdimius, kuriuose bus galima ilsėtis kartu su augintiniais.

  Neringos miesto savivaldybė pirmoji sureagavo į naują tvarką ir jau šiemet nusprendė įrengti maždaug 100 metrų kranto zonoje šiaurinėje Nidos paplūdimio dalyje, praneša LRT.

  "2018-aisiais ir kituose Neringos pliažuose bus skirtos vietos poilsiautojams, turintiems gyvūnų. Tačiau reikės laikytis griežtų taisyklių, kaip elgtis tuose pliažuose. Turėsime pastatyti ženklus, informacinius stendus, papildomai valyti smėlį, įrengti stovus su girdyklomis, šiukšliadėžes ir kita. Manau, poilsiautojai bus patenkinti, nes tokių vietų jau seniai reikėjo", — dienraščiui "Lietuvos žinios" sakė Neringos meras Darius Jasaitis.

  Ministerija savo pranešime atkreipia dėmesį į tai, kad paplūdimiai turi būti pritaikyti ramiam arba aktyviam poilsiui, kaitinimuisi saulėje, maudymuisi, tad juose reikėtų laikytis institucijų, atsakingų už paplūdimių ir maudyklų administravimą, nustatytų naudojimo ir elgesio taisyklių.

  Tikru augintinio šeimininku galima tapti tik jį įregistravus >>

  Paplūdimiai, kuriuose bus laukiami gyvūnai, bus žymimi įspėjamaisiais ženklais, juose turės būti pastatytos specialios šiukšlių dėžės.

  Dar šia tema

  Teisėja priminė, kokia bausmė laukia už žiaurų elgesį su gyvūnais
  Gyvūnų prižiūrėtojai: mylime gyvūnus, nes jie neužduoda kvailų kalusimų
  Parsinešti namo galima tik sužeistą ar sergantį laukinį gyvūną
  Geriausios kovo mėnesio gyvūnų nuotraukos
  Tegai:
  paplūdimiai, augintiniai, pajūris, Nida, Neringa, Lietuva

  Svarbiausios temos