11:20 2018 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1588
 • RUB73.5585
  Dviratis prie jūros, archyvinė nuotrauka

  Šią vasarą Lietuvoje nuskendo beveik 50 žmonių

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Baltijos jūroje ir Lietuvos telkiniuose žuvo 47 žmonės, tarp jų buvo vaikų

  VILNIUS, rugpjūčio 9 Sputnik. Šią vasarą ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių jau ištraukė 47 skenduolius, iš jų 4 nepilnamečius; laimei, ugniagesiai išgelbėjo 6 gyventojus, iš jų 1 vaiką, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Per laikotarpį nuo liepos 14 dienos iki rugpjūčio 9 dienos Lietuvoje nuskendo 20 žmonių. Per pirmąją rugpjūčio savaitę žuvo 7 suaugusieji ir 3 vaikai. Vien tik pirmadienį, rugpjūčio 6 dieną, Baltijos jūroje, Nemirsetos paplūdimyje, nuskendo 11-os metų ir 12-os metų vaikai.

  Kad žūčių būtų išvengta, gyventojai turi laikytis saugaus elgesio taisyklių prie vandens telkinių, neprarasti budrumo ir būti atsakingi ne tik už savo gyvybę, bet ir šalia esančių.

  Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad negalima palikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų. Vaikai neturi žaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.

  Reikėtų vengti maudytis nežinomose, nuošaliose vietose. Geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai.

  Dera žinoti, kad išgėrus alkoholio negalima maudytis ir plaukioti vandens telkiniuose, nes apsvaigę žmonės nesugeba įvertinti rizikos.

  Jei matote skęstantį žmogų, pirmiausia atkreipkite ir kitų žmonių dėmesį, tarp jų gal atsiras ir gerų plaukikų. Taip pat būtina paskambinti skubios pagalbos telefonu 112 ir pasakyti tikslų adresą, paaiškinti, kaip privažiuoti. Jei vietoje gelbėtojų nėra, galima panaudoti poilsiavietėje esančias plūdrumo priemones (kamuolius, čiužinius) — paduoti jas skęstančiajam, kad jis galėtų išsilaikyti virš vandens.

  Dar šia tema

  Vasarą nuskendo jau 27 žmonės
  Maudytis galima visose Vilniaus rajono maudyklose
  Maudytis galima: paplūdimiuose jau budi gelbėtojai
  Tegai:
  nuskęsti, vandens telkiniai, Baltijos jūra, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos