04:10 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Gedimino prospektas, archyvinė nuotrauka

  Ministerijų perkėlimas iš Senamiesčio suteiktų Gedimino prospektui naują veidą

  © Sputnik/ Alisa Babickaya
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Vyriausybės planai perkelti visas ministerijas į pastatų kompleksą prie Seimo suteiktų verslininkams galimybę kurti visiškai naują Gdimino prospekto įvaizdį

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Jau kurį laiką eskaluojama tema apie ministerijų įkurdinimą po vienu stogu duotų stimulą ir verslininkams, kurie galėtų suteikti Senamiesčiui visai kitokį veidą, sakė LRT "Newsec" tyrimų ir analitikos grupės vadovas Baltijos regione Mindaugas Kulbokas.

  Analitikas tikisi, kad Vyriausybė pagaliau pereis prie realių veiksmų, nes kalbos apie ministerijų perkėlimą vyksta jau seniai.

  "Valstybės turto banko parengta ataskaita rodo, kaip neefektyviai šiandien ministerijos naudoja turimą plotą. Žiūrint vidurkį vienam tarnautojui, jam tenka 28-70 kvadratinių metrų. <…> Sprendimas yra dėsningas. Verslas turės apie 4 metus surasti tinkamą pastatų pritaikymą verslui. Gedimino prospektas įgaus naują veidą, taps gyventojams skirtu miestu", — teigia Kulbokas.

  Kulbokas, atsakydamas į klausimą apie Gedimino prospekto likimą, išsikrausčius iš ten visoms ministerijoms, patikino, kad tai padės Senamiesčio centrui tapti vieta, skirta gyventojams.

  Anot jo, vyriausybės svarstymas dalį ministerijų perkelti į pastatą prie Seimo, turi atitikmenų Estijoje ir Skandinavijos valstybėse. Be to, panašių pavyzdžių yra buvę ir Lietuvoje — 2004 metais Vilniaus savivaldybė kraustėsi į kitą Neries krantą, o dabar buvusiame savivaldybės pastate įsikūrė prekybos centras.

  Apie planus perkelti ministerijas į Seimo pastatų kompleksą trečiadienį užsiminė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  "Buvo atlikta analizė, kokia nauda iš ministerijų perkraustymo būtų valstybei. Tačiau teisinių procedūrų kol kas nepradėjome. Reikia paskutinių potėpių. Turime pasikalbėti ir su parlamento vadovybe, nes tą žemės sklypą dabar valdo Seimas, turėjęs planų jame statyti bendrabutį", — dienraščiui "Lietuvos rytas" sakė Skvernelis.

  Anot dienraščio, pagal šį planą senuosiuose savo pastatuose liktų Užsienio reikalų ministerija ir Krašto apsaugos ministerija.

  Anot parlamento vadovo, svarbu, kad projektas būtų ekonomiškai pagrįstas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje greitai įvyks valstybinio turto perorganizavimas
  Tegai:
  ministerijos, valstybės turtas, pastatas, Vilnius

  Svarbiausios temos