16:21 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Policijos pareigūnai, archyvinė nuotrauka

  VRM pažadėjo pakelti statutinių pareigūnų algas ir išmokas už vaikus

  © Photo: Policijos departamentas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  92 0 0

  Reformų metu Vidaus reikalų ministerija jau sutaupė apie 17 milijonų eurų; papildomi šeši milijonai eurų bus skirti kitąmet

  VILNIUS, rugpjūčio 10 Sputnik. Vyriausybėje sutarta, kad statutinių pareigūnų atlyginimų koeficientai didės 1,5 punkto, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Taip bus sudarytos teisinės galimybės didinti pareigūnų darbo užmokestį.

  Naujos redakcijos statutas bus svarstomas Seime rudens sesijoje.

  Vyriausybėje sutarta, kad statutinių pareigūnų atlyginimų koeficientai didės 1,5 punkto. Taip bus sudarytos teisinės galimybės didinti pareigūnų darbo užmokestį.

  "Tikimės, kad dalį pinigų, reikalingų pareigūnų algoms didinti, pavyks rasti vykdant struktūrines pertvarkas. Vėliau, perskirstant biudžetą, taupant ar gavus neplaninių pajamų, šios lėšos galėtų būti nukreiptos pareigūnų algoms kelti", — pažymėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Vidaus reikalų ministras sakė, kad pareigūnai realų atlyginimų didėjimą pajus jau kitąmet. Be to, pareigūnų šeimų pajamos didės ir dėl didinamų vadinamųjų "vaiko pinigų".

  "Didžioji dalis pareigūnų — apie 70% yra jauni žmonės bei šeimos turinčios vaikų. Atsižvelgiant į jų pajamas, jiems didės išmokos už vaikus, o tai  nuo 20 iki 50 eurų papildomų pajamų per mėnesį", — paaiškino Misiūnas.

  Vykdant pertvarkas 2015-2017 metais statutinės tarnybos jau sutaupė apie 17 milijonų eurų. Kitų metų biudžete papildomai vidaus reikalų sistemai numatoma skirti šešis milijonus eurų. Šie pinigai bus skirti pareigūnų algoms didinti.

  Šiuo metu vidaus reikalų sistemoje tarnauja beveik 20 tūkstančių pareigūnų.

  Pažadai ir tikrovė

  Anksčiau statutiniai pareigūnai dėl politikų laužomų įsipareigojimų pažadėjo atsakyti valdžiai masiniais protestais, jeigu Vyriausybė nevykdys anksčiau duotų įsipareigojimų padidinti atlyginimus policijos ir kitiems statutiniams pareigūnams.

  Policijos pareigūnų atlyginimų didinimo klausimas svarstomas nuo 2016 metų rudens. Politikai žadėjo, kad iki 2020 metų mažiausias teisėsaugos pareigūnų atlyginimų lygis būs ne mažiau kaip 1 000 eurų. Susitarimas buvo legalizuotas teisės aktuose. Taip pat buvo numatyti konkretūs planai, kokiais etapais ir kokiais kiekiais kasmet turėtų būti didinamas darbo užmokestis. Todėl jau kitais metais pareigūnų atlyginimas vidutiniškai turėjo padidėti maždaug 190 eurų per mėnesį.

  Dar šia tema

  Visus statutinius pareigūnus siūloma rengti po vienu stogu
  Privati įmonė pastatys Vilniaus policijai komisariatą ir areštinę
  Policija ketina kovoti už naujus tarnybinius automobilius
  Tegai:
  statutiniai pareigūnai, algų didinimas, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos