17:38 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Knyga su brailio raštu, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos dizainerė sukūrė drabužių kolekciją neregiams

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35 0 0

  Dizainerė Rugilė Gumuliauskaitė sukūrė drabužių kolekciją ir specialų katalogą, skirtą akliesiems

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Dizainerė Rugilė Gumuliauskaitė sukūrė drabužių kolekciją bei specialų mados katalogą, kuriame galima pajusti audinio faktūrą ir paskaityti brailio raštu, kaip drabužį derinti prie kitų, praneša LRT.

  Rugilė rimtai rengėsi tapti gydytoja, tačiau sparčiai prastėjant regėjimui išsigando ilgų valandų prie knygų ir pasuko kita dominusia kryptimi — dizaino, mados ir tekstilės. Išgryninti naujausios kolekcijos idėją padėjo artimesnė pažintis su aklųjų pasauliu.

  "Galvodama apie tai, kad mano regėjimas iki dabar nuolatos silpsta, ir kad aš nežinau, kas bus ateityje, pradėjau galvoti, kaip aš galėsiu toliau kurti dizainą, jeigu nematysiu. Ir kaip apskritai žmonės susipažįsta su drabužiais ir kaip juos gali rinktis nematydami jų", — idėjos priešistorę papasakojo dizainerė. 

  Šiandien neregiai gali pavartyti Rugilės specialiai jiems parengtą bene pirmą Lietuvoje, o gal ir pasaulyje, reljefinį drabužių katalogą, kuriame gali užčiuopti iškilų rūbo siluetą ir kirpimo linijas, pajusti audinio faktūrą, paskaityti brailio raštu parengtą aprašymą ir patarimus, kaip drabužį derinti prie kitų.

  "Tie, kas nemato, mažai galvoja apie patį drabužį. Reikia skatinti jų sąmoningumą, kad drabužiu galima išreikšti savo požiūrį į pasaulį, kad kieikviną kartą apsirengęs drabužiu tu siunti kažkokią žinutę. Dauguma nereginčiųjų apie tai negalvoja ir pasitiki aplinkinių nuomone", — pažymi dizainerė.

  Dar šia tema

  "Fusedmarc" dainininkės suknelės dizainerė: stipriai dainai reikėjo ryškaus apdaro
  Socialiniai tinklai: gerai, kad Mišelės dizainerė neaprengs Melanios
  Tegai:
  drabužių katalogas, aklieji, dizainerė, Rugilė Gumuliauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos