16:17 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Kauno oro uostas, archyvinė nuotrauka

  Dėl tako rekonstrukcijos liepą net 14% sumažėjo oro uostų keleivių skaičius

  © Photo: Facebook / Kaunas Airport
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (64)
  12 0 0

  Dėl oro uosto tako rekonstrukcijos Lietuvoje sulaukta mažiau keleivių, tačiau pagrindiniais šalies vartais tapęs Kauno oro uostas sulaukė augimo net 236%

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Šių metų liepą Lietuvos oro uostai aptarnavo beveik 408 tūkstančius keleivių ir daugiau nei 4300 skrydžių, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Tokiais šių metų liepos mėnesio rezultatais gali džiaugtis tris šalies oro vartus valdantys Lietuvos oro uostai. Išskirtiniu augimu vidurvasarį pasižymėjo Lietuvos aviacijos centru tapęs Kauno oro uostas, kuris sulaukė tris kartus daugiau skrydžių ir keleivių nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

  Iš viso liepą Lietuvos oro uostai sulaukė apie 14% mažiau keleivių nei tuo pačiu metu pernai, nors planuota, jog dėl rekonstrukcijos šis rodiklis gali sumažėti nuo 15 iki 20%.

  Kaip teigia Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas, liepą keleivių ir skrydžių skaičiui įtaką padarė Vilniaus oro uosto rekonstrukcija — nuo liepos vidurio 35 dienoms uždarytas kilimo ir tūpimo takas.

  "Daugumai skrydžių ir keleivių, kaip ir planuota, persikėlus į Kauno oro uostą, jame skrydžių skaičius išaugo iki rekordinių 2344, o keleivių — iki daugiau nei 235 tūkstančių. Palyginimui, 2016 metų liepą antrasis pagal dydį šalies oro uostas sulaukė 724 skrydžių ir apie 70 tūkstančių keliautojų. Kitaip tariant, šie rodikliai šiemet šoktelėjo daugiau nei tris kartus, — sakė Almantas.

  Tako rekonstrukcijos metu į Kauno oro uostą be 17 nuolatinių skrydžių krypčių laikinai iš Vilniaus perkeltos dar 39 kryptys. Tai leido Kaunui vasaros viduryje aptarnauti 1329 papildomus skrydžių reisus.

  Pasak Almanto, nors liepą keleivių ir skrydžių skaičius sumažėjo tik vieninteliame Vilniaus oro uoste, visgi per dvi liepos savaites, iki uždarymo, sostinės oro uostas spėjo aptarnauti 136 tūkstančių keleivių ir 1417 skrydžių.

  "Liepos rezultatai nepaveiks bendro per metus aptarnautų keliautojų skaičiaus ir planuojame, kad jis išliks ne blogesnis nei pernai. Nors šį mėnesį fiksuotas keleivių sumažėjimas, tačiau pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos oro uostai sulaukė 15% siekusio keleivių srautų augimo", — primena Almantas.

  Lietuvos oro uostų generalinis direktorius taip pat akcentuoja, kad augimas liepą neaplenkė ir Palangos oro uosto. Keleivių čia, lyginant su praėjusių metų liepa, buvo net 35% daugiau, t. y. beveik 36 tūkstančių. Skrydžių skaičius išaugo 17%, t. y. iki 582.

  Kaunas — Vilniui: mes pavogėme jūsų oro uostą >>

  Visuose trijuose Lietuvos oro uostuose liepą skrydžiai buvo vykdyti net 86 maršrutais, o bendras jų skaičius siekė 4343. Jais pasinaudojo beveik 408 tūkstančiai keleivių.

  Liepą Lietuvos oro uostų aptarnautuose skrydžiuose buvo pasiūlyta daugiau nei 507 tūkstančiai vietų, o vidutinis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos vykdytų skrydžių užimtumas siekė 80%.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (64)

  Dar šia tema

  Ką reikia žinoti skrendant iš Kauno oro uosto
  Mobilioji programėlė FLIO teikia visą oro uoste reikalingą informaciją
  Lietuvos oro uostai pirmauja visame Baltijos regione
  Tegai:
  tako rekonstrukcija, oro uosto tako rekonstrukcija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos