20:03 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (382)
  94

  Lietuvos pasieniečiai kartu su kolegomis iš Ukrainos, JK, Lenkijos ir Latvijos išgelbėjo devynis ukrainiečius, kuriuos nusikaltėliai ketino neteisėtai išvežti į užsienį

  VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kriminalistai, bendradarbiaudami su Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos bei Latvijos teisėsaugininkais, demaskavo tarptautinį prekybos žmonėmis tinklą.


  Operacijos metu Lietuvoje aptikti ir 9 ukrainiečiai, kuriuos ketinta neteisėtai išvežti į užsienį, pranešė VSAT spaudos tarnyba.

  Nusikalstamos veikos vykdytojams Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį skyrė suėmimus nuo 10 dienų iki 3 mėnesių. Be to teisėjas leido suimti trims mėnesiams pagrindinį nusikalstamos veikos organizatorių, Ukrainos pilietį.

  VSAT dėl prekybos žmonėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius. Už minėtą nusikaltimą sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 12 metų.

  Operacijos eiga

  Pirmadienį vakare VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių bei Mažeikių rajonuose sulaikė tris Lietuvos bei vieną Ukrainos pilietį.

  Pastarasis, turimais duomenimis, yra pagrindinis neteisėtos žmonių gabenimo į Jungtinę Karalystę schemos organizatorius. Lietuvos piliečiai talkino ukrainiečiui bei vykdė asmenų gabenimą į užsienį. Sulaikytųjų amžius — nuo 41 iki 50 metų.

  Задержание торговцев людьми
  Sulaikytųjų amžius — nuo 41 iki 50 metų

  Informacijos apie veikusį prekybos žmonėmis tinklą VSAT pareigūnai gavo keisdamiesi žvalgybiniais duomenimis su Ukrainos pasieniečiais ir policija bei Jungtinės Karalystės nacionaline nusikalstamumo tarnyba. Tyrimo metu operatyviniai veiksmai papildomai koordinuoti su Lenkijos bei Latvijos sienos apsaugos žinybomis.

  Šią savaitę Lietuvos VSAT pareigūnai atliko kratų seriją sulaikytiesiems asmenims priklausančiose gyvenamosiose bei negyvenamose patalpose Šiaulių ir Mažeikių rajonuose. Jų metų rasti nelegaliai gabenti devyni Ukrainos piliečiai. Pasieniečių duomenimis, šiuos ukrainiečius ketinta neteisėtai išvežti į užsienį bei, pasinaudojus jų pažeidžiamumu, išnaudoti priverstiniams fiziniams darbams vergijos sąlygomis.

  Задержание торговцев людьми
  Už minėtą nusikaltimą sulaikytiesiems gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 12 metų

  Ukrainos pareigūnai taip pat informavo, jog kratų savo šalyje metu rasta nelegaliai laikytų šaunamųjų ginklų ir padirbtų dokumentų, kurie, manoma, buvo naudojami gabenant žmones į užsienį.

  Lietuvoje aptiktų devynių ukrainiečių tapatybės neatskleidžiamos. Jų teisėtų interesų apsauga užtikrinama pasieniečiams bendradarbiaujant su nevyriausybinėmis organizacijomis.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (382)

  Dar šia tema

  VRM turi naują kovos su prekyba žmonėmis veiksmų planą
  Lietuva dalyvavo Interpolo operacijoje dėl neteisėto atliekų išvežimo
  Tegai:
  prekyba žmonėmis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva

  Svarbiausios temos