20:16 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Vaikai, archyvinė nuotrauka

  Rotavirusine infekcija dažniau užsikrečia vaikai iki trejų metų

  © Sputnik/ Александр Невежин
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Šiemet rotavirusinė infekcija diagnozuota daugiau nei trims tūkstančiams asmenų, dažniausiai — mažamečiams, kovoje su infekcija padės rankų plovimas ir skiepai

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje rotavirusinė infekcija (RVI) jau diagnozuota daugiau nei trims tūkstančiams asmenų, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  Tai 15% mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Didžiausi sergamumo RVI rodikliai registruojami iki trejų metų vaikų amžiaus grupėje, vyresni vaikai ir suaugusieji asmenys serga žymiai rečiau.

  Per pastaruosius penkerius metus (2012-2016 metais) kasmet Lietuvoje registruojama 3-4 tūkstančiai susirgimo RVI atvejų, iš kurių apie 80% vaikams iki šešerių metų.

  ULAC medikai primena, kad RVI galima sumažinti kruopščiai plaunant rankas, ypatingai — pasinaudojus tualetu, pakeitus kūdikiui sauskelnes ar po sąlyčio su galimai infekuotais virusu daiktais ir aplinka. Tačiau tai neapsaugo nuo užsikrėtimo ir ligos.

  Skiepai — patikimiausia specifinė profilaktikos priemonė nuo RVI. 

  Nuo 2006 metų Lietuvoje naudojamos dviejų gamintojų vakcinos, kurios yra vartojamos per burną. Kasmet nuo RVI tėvai savo lėšomis paskiepija per tris tūkstančius kūdikių. Paskiepytų vaikų skaičius kasmet auga: 2013 metais nuo RVI buvo paskiepyti 3 178 kūdikiai, 2016 metais — 4 222.

  Keturiolikoje ES valstybių skiepai nuo RVI jau įtraukti į nacionalinį profilaktinių skiepijimų kalendorių.

  Lietuvoje vakcina nuo RVI bus įtraukta į Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo 2018 metų. Numatoma skiepyti kūdikius nuo dviejų mėnesių amžiaus.

  Dar šia tema

  Vaikai šokio pagalba pasakoja, kaip ir kodėl svarbu plauti rankas
  Lietuva planuoja apsaugoti vaikus nuo meningokoko
  Padės tik skiepai: Lietuvoje užfiksuotas pirmasis šiemet stabligės atvejis
  Besiruošiančių į kelionę dėmesiui: nepamirškite pasiskiepyti
  Tegai:
  rotavirusinė infekcija, skiepai, vaikai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos