16:13 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Maistas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva griežčiau kontroliuos konditerijos gaminius iš Ukrainos

  © Photo: vilnius-tourism.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai aptiko ukrainietiškuose riestainiuose ir vafliuose nedeklaruotus GMO

  VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Jau antrą kartą per pastarąjį pusmetį ukrainietiškų konditerijos gaminių sudėtyje nustatyta ženklinimo etiketėje nedeklaruotų genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Atlikus laboratorinius mėginių tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad riestainiuose „Chrustiaščia kukurūznaja" ir vafliniuose vamzdeliuose „Chrumka" su sutirštinto pieno skonio įdaru yra daugiau nei 5 % genetiškai modifikuotos sojos. 

  Konditerijos gaminių ženklinimo etiketėse bei maisto produktų saugą ir kokybę patvirtinančiuose dokumentuose Ukrainos gamintojai informacijos apie sudėtyje esančius GMO nenurodė, nors pagal Europos Sąjungoje galiojančius teisės aktų reikalavimus, tai padaryti privalu, jei maisto produkte yra daugiau nei 0,9 % GMO.

  Konditerijos gaminių importuotojui nurodyta tinkamai perženklinti produktus prieš juos pateikiant vartotojams. Be to, įvertinus riziką, sugriežtinta visų iš Ukrainos importuojamų konditerijos gaminių kontrolė dėl GMO nustatymo.

  Birželio pradžioje Lietuvoje buvo sustabdyta prekyba ukrainietiškais saldainiais "Kuraga" dėl etiketėse nenurodytos privalomos informacijos apie alergenus.

  Dar šia tema

  Pavojingi saldumynai: Lietuvoje aptikti suklastoti žaislai ir saldainiai
  Lietuvos muitinė 2016-aisiais sulaikė beveik 5 mln suklastotų prekių
  Tegai:
  GMO, ukrainietiški saldainiai, alergija, maistas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos