16:40 2018 Vasario 22
Vilnius-8°C
Tiesioginis eteris
  Snieginiai ožiukai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos zoologijos sodas kviečia aplankyti 22 kanopinių gyvūnų vaikučius

  © Lietuvos zoologijos sodas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (160)
  2110

  Lietuvos zoologijos sodas kviečia į kanopinių gyvūnų skyrių, kuriame šiemet jauniklių atsivedė net 22 kanopinių rūšių gyvūnai

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Kaune esantis Lietuvos zoologijos sodas kaip įprastai vasarą džiaugiasi gausiu įvairų rūšių gyvūnų jauniklių būriu. Skaičiuojama, kad šiemet net 22 kanopinių rūšių gyvūnai atsivedė jauniklių, kai kurie jų — ne po vieną. Tarp daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukiančių gyvūnų — snieginiai ožiukai ir kengūros, rašome Lietuvos zoologijos sodo tinklalapyje.

  Kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė pastebi, kad daugiausiai lankytojų dėmesio susilaukia, kaip visada pavasarį atjaunėjęs ir atgijęs ožių kaimelis. 

  "Jie tikri neklaužados, gal todėl ši ekspozicija dažnai sulaukia labai didelio mažųjų sodo lankytojų dėmesio, nes ožiukai kažkuo panašūs į juos. Tuo tarpu sniego baltumo spalvos kailį turinti snieginė ožka atsivedė dvynukus. Tai iš pažiūros tingūs gyvūnai, tačiau iš tiesų jie gali įveikti net 6-8 metrų uolas", — pasakoja Pėtelytė-Brazaitienė.

  Taip pat šiais metais zoologijos sodas sulaukė devynių įvairiaspalvių kamerūninių ožiukų, 6 patinėlių ir 3 patelių.

  Šiemet kiek vėliau nei įprastai, birželio pabaigoje, pagausėjo šiaurinių elnių šeima, mažyliui suteiktas Orijono vardas. Pavasarį gimę lamos ir kengūros jaunikliai jau pratinasi maitintis suaugusiųjų maistu, atitrūkti nuo tėvų. Sparčiai gausėja ir pekarių bei kininių muntjakų šeimynos.

  Balandžio 1 dieną gimusi lamos patelė Aistė ūgiu sparčiai vejasi mamą ir maitinasi jau ne vien mamos pienu, bet mielai ėda žolę ir kombinuotus pašarus. Gegužės vidurį galvą iš mamos Adalminos sterblės iškišęs kengūros jauniklis ne tik dairosi po jį supantį pasaulį, bet vis dažniau palieka ir mamos sterblę.

  Kanopinių žinduolių skyriuje iš viso nuo 2017 metų pradžios gimė ir sėkmingai auga 22 įvairių gyvūnų rūšių jaunikliai.

  Zoologijos sodas dirba visus metus, todėl lankytojai jauniausius sodo gyventojus turi galimybę pamatyti bet kuriuo metu.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (160)

  Dar šia tema

  Lietuvos zoologijos sodo baltos lamos jauniklė pasitiks lankytojus
  Manulas iš Rusijos apsigyvena Lietuvos zoologijos sode
  Meilės atvirukai gyvūnams: kaip buvo pasveikinti gyvūnai zoologijos sode
  Tegai:
  jaunikliai, gyvūnai, Lietuvos zoologijos sodas, Kaunas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos