03:33 2018 Vasario 26
Vilnius-19°C
Tiesioginis eteris
  Šikšnosparnis, archyvinė nuotrauka

  Verkių ir Pavilnių parkai kviečia į Šikšnosparnių naktį

  © Photo: freeimages.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (82)
  15 0 0

  Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcija kviečia susipažinti su šiksnosparniais, kurie gyvena Lietuvoje

  VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Rugpjūčio 18 dieną, 20:00, pievelėje prie Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcijos vyks šikšnosparnių stebėjimas, praneša portalas madeinvilnius.lt.

  Šikšnosparnių apsaugos specialistas Remigijus Karpuška papasakos apie paslaptingą šių naktinių gyventojų gyvenimo būdą, supažindins su jų stebėjimo metodais bei išsklaidys sklandančius mitus.

  Renginio šūkis — "Ateikite ir sužinokite, kodėl šikšnosparnių nereikia bijoti!".

  Renginio metu bus siekiama supažindinti renginio dalyvius su Lietuvoje gyvenančiais šikšnosparniais, jų apsaugos būdais.

  Taip pat Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai susipažinę su šikšnosparniais ir jų apsaugos metodais įgis žinių, kaip elgtis aptikus šikšnosparnį ir kaip jį saugiai ir nepadarant žalos "išprašyti" iš patalpų.

  Organizatoriai tikisi, kad tokiu būdu išaugs vilniečių ir sostinės svečių aplinkosauginis sąmoningumas, todėl sumažės nelegalių apsilankymų šikšnosparnių žiemavietėse, piliečiai jaus savo pareigą pranešti apie nesaugiose vietose žiemoti susiruošusius šikšnosparnius.

  Šikšnosparniai — vienas iš gausiausių žinduolių būrių. Tai vieninteliai žinduoliai, kurie prisitaikę aktyviai skraidyti.

  Tai naktiniai gyvūnai. Dieną ilsisi pakibę galva žemyn. Daugumai akys neturi reikšmės, tačiau klausa labai tobula. Tamsoje orientuojasi skleisdami ultragarsą ir ausimis gaudydami grįžtantį aidą. Skrisdami šikšnosparniai pro burną arba nosį skleidžia 30 000-70 000 hercų dažnumo ultragarsus.

  Kiras, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2018/ ODD ANDERSEN

  Apie 70 procentų šikšnosparnių yra vabzdžiaėdžiai. Likę maitinasi vaisiais, žuvimis ir krauju.

  Dar viena unikali šikšnosparnių savybė yra vabzdžiaėdžių šikšnosparnių sugebėjimas nepalankiu gyvenimo laikotarpiu 5 — 35 kartus sumažinti savo kūno temperatūrą ir dėl to sulėtėjus medžiagų apykaitai nesimaitinti net 5 — 7 šaltus mėnesius. Tai taip vadinamas įmigis arba hibernacija.

  Šikšnosparniai gyvena kolonijomis. Įsikuria uoksuose, pastogėse, požeminėse ertmėse. Kartais kolonijos būna labai didelės. Kai kurios rūšys toli skrenda į žiemojimo vietas.

  Paplitę visame pasaulyje, išskyrus Arktį ir Antarktį. Žinoma apie 1000, Lietuvoje — 15 rūšių.

  Temos:
  Yra ką pamatyti: parodos Lietuvoje (82)

  Dar šia tema

  Paukščių sala atsirado Aukštaitijos nacionaliniame parke
  Lietuva imasi priemonių, kad apsaugotų paukščius nuo žūčių prie elektros laidų
  "Paukščiai – Lietuvos ambasadoriai": per dvejus metus bus sužieduoti 200 paukščių
  Tegai:
  šikšnosparniai, gyvūnai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos