13:03 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  301

  Įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, ikimokyklinukų tėvai taip pat gali gauti ne mažiau kaip pusė dienos laisvo laiko

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Rugsėjo pirmąją tėvai, auginantys vaikus iki 14 metų gali palydėti vaikus į mokyklą ir išsaugoti vidutinį darbo užmokestį, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Pagal naująjį Darbo kodeksą, tėvai, kurie neturi teisės į kas mėnesį suteikiamas papildomas poilsio dienas (dažnai vadinamas „mamadieniais" arba „tėvadieniais"), auginantys vaiką iki 14 metų, besimokantį pagal priešmokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo ar pagrindinio ugdymo programas, pirmąją mokslo metų dieną turi teisę gauti ne mažiau kaip pusę darbo dienos laisvo laiko, paliekant jiems vidutinį darbo užmokestį.

  Naujovė ta, kad nuo šio ši galimybė skirta ir priešmokyklinukų tėvams. Be to, anksčiau tai buvo taikoma auginantiems vaikus iki 12 metų, o dabar — iki 14 metų.

  Darbo santykius liberalizuojantį naująjį Darbo kodeksą praeitos kadencijos Seimas priėmė pavasario sesijos metu. Prezidentė Dalia Grybauskaitė kai kurias jo nuostatas vetavo, bet parlamentas veto atmetė. Pernai rugsėjo viduryje prezidentė pasirašė Darbo kodeksą.

  Dar šia tema

  Atėjo laikas pasirūpinti moksleivių sveikata
  Tegai:
  laisvadienis, pirmokai, tėvai, moksleiviai, Darbo kodeksas, Lietuva

  Svarbiausios temos