16:42 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Jurijos Gorskis, archyvinė nuotrauka

  Lietuva gali suteikti prieglobstį nacionalistui Gorskiui

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7510

  Gorskis pažeidė namų arešto sąlygas ir išvažiavo už Rusijos ribų

  VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. "Rusų maršų" organizatorius Jurijus Gorskis, kuris kaltinamas viešu raginimu vykdyti ekstremistines veiklas, pareiškė, kad Lietuvos migracijos padalinys Palangoje pažadėjo apsvarstyti jo prašymą suteikti prieglobstį respublikoje, praneša RIA Novosti.

  Gorskis buvo sulaikytas netoli Maskvos miesto teismo, kur buvo svarstoma nacionalisto Dmitrijaus Demuškino byla. Maskvos Mašianskio teismas iki rugsėjo 3-osios skyrė Gorskiui namų areštą už viešą raginimą vykdyti ekstremistines veiklas.

  Gorskis pažeidė namų arešto sąlygas ir išvažiavo už Rusijos ribų. Grįžus į Rusiją jam gresia suėmimas. Jei Gorskis negrįš į Rusiją, jis gali būti teisiamas už akių.

  "Šiandien buvau iškviestas į migracijos padalinį Palangoje, kur gavau raštišką atsakymą, kad mano prašymas bus peržiūrėtas", — pasakė Gorskis pirmadienį.

  Anksčiau Gorskis pranešė, kad jau trejus merus važinėjantis į Lietuvą, nes turi žmonos vardu registruotą namą Palangoje.

  Balandžio pabaigoje Maskvos Nagatinskio teismas pripažino Demuškiną kaltu dėl dviejų paveikslėlių, pripažintų ekstremistiniais, paskelbimo socialiniame tinkle ir skyrė jam 2,5 metus bendrojo režimo kolonijos.

  "Rusų maršas" — kasmetinės rusų nacionalistinių organizacijų ir judėjimų eitynės ir mitingai įvairiose Rusijos miestuose ir NVS šalyse.

  Dar šia tema

  Prieglobsčio Lietuvoje pasiprašiusi čečėnų šeima bandė išvykti iš šalies
  Pabedinskienė reikalauja greičiau nagrinėti prašymus suteikti prieglobstį
  Mobilioji programėlė padės prieglobsčio prašytojams
  Tegai:
  nacionalistas, prašyti prieglobsčio, Jurijus Gorskis, Lietuva

  Svarbiausios temos