22:31 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (269)
  28

  Mieste daugėja vietų, į kurias galima eiti kartu su savo augintiniais, todėl Kauno administracija pasidalino Gyvūnų laikymo atmintine, primindama, kokių taisyklių reikia laikytis

  VILNIUS, rugpjūčio 17 Sputnik. Kaune daugėja maitinimo įstaigų, viešbučių, poilsio zonų, sporto klubų, parduotuvių, kurios yra draugiškos gyvūnams, todėl miesto savivaldybė nusprendė dar kartą prisiminti gyvūnų laikymo taisykles, kurių laikymasis užtikrins, kad tiek gyvūnas, tiek ir aplinkiniai jaustųsi saugiai bei patogiai, praneša miesto savivaldybė.

  "Mieste daugėja vietų, į kurias galima eiti kartu su savo augintiniais. Džiaugiamės, kad įstaigos tampa vis atviresnės, bet tuo pačiu augintinių šeimininkams norime priminti, jog su gyvūnais reikia elgtis atsakingai: nepalikti vienų be priežiūros, jeigu reikia, uždėti antsnukį ar patrumpinti pavadėlį", — teigė Kauno miesto savivaldybės Gyvūnų globos ir priežiūros tarybos pirmininkas Domas Sirgedas.

  Augintinio laikymo atmintinė
  Augintinio laikymo atmintinė

  Kauniečiai, auginantys šunis ir kates, raginami atkreipti dėmesį į Kauno mieste galiojančias gyvūnų laikymo taisykles. Jos įpareigoja šeimininkus užtikrinti, kad viešosiose vietose, bendrojo naudojimo patalpose gyvūnai nebūtų paliekami vieni. Negalima šuns paleisti laiptinėje, daugiabučio namo kieme, vaikų žaidimų aikštelėse, draudžiama šunį išleisti pasibėgioti vieną, be savininko priežiūros. Draudžiama vedžioti gyvūnus mokyklų, sveikatos priežiūros įstaigų, vaikų lopšelių-darželių teritorijose.

  Šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešose vietose turi būti vedžiojami laikant už pavadėlio. Šunys gali būti ir su antsnukiu ar be jo, savininkui atsakingai įvertinus savo augintinio elgseną. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti atitinkamai sutrumpinamas, kad aplinkiniai jaustųsi saugiai. Vedant šunį irgi turi būti užtikrinta, kad jis nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams.

  Augintinio savininkas privalo garantuoti, kad gyvūno auginimas ir laikymas nedrums kitų žmonių ramybės, nekels pavojaus sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų. Taip pat jis privalo užtikrinti, kad gyvūnas nekels triukšmo, viršijančio įstatymais numatytas leidžiamas triukšmo normas.

  Siekiant miestiečiams priminti ir paskatinti laikytis Gyvūnų laikymo taisyklių, augintinių laikymo atmintinės buvo paviešintos kiekvieno daugiabučio laiptinėse.

  Augintiniams draugiškų vietų sąrašą Kauno mieste pateikia internetinė svetainė draugiskigyvunams.lt.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (269)

  Dar šia tema

  Pasveikinkite savo katiną su Tarptautine kačių diena
  Šuniukai gali drąsiai keliauti prie jūros
  Tikru augintinio šeimininku galima tapti tik jį įregistravus
  Vilniaus viešuoju transportu gyvūnus galima vežti nemokamai
  Tegai:
  Gyvūnų laikymo atmintinė, augintiniai, Kaunas

  Svarbiausios temos