13:18 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Aleksandro Puškino vidirinė mokykla, archyvinė nuotrauka

  Trys tautinių mažumų mokyklos Lietuvoje taps gimnazijomis

  © Photo: Vilniaus Aleksandro Puškino vidurinė mokykla
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (149)
  176 0 0

  Mokyklos, kuriose mokymas vyksta rusų ir lenkų kalba taps gimnazijomis, tai joms leis padidinti mokinių skaičių

  VILNIUS, rugpjūčio 17 Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybės taryba sutiko, kad trys mokyklos, kur mokosi tautinių mažumų vaikai, taptų ilgosiomis gimnazijomis, praneša LRT.

  Greitai į mokyklą
  © Photo : Edvinas Mamontovas

  Sprendimą dėl Aleksandro Puškino, Adomo Mickevičiaus ir Simono Konarskio mokyklų pavertimo ilgosiomis gimnazijomis dar turės patvirtinti Švietimo ir mokslo ministerija.

  Ilgųjų gimnazijų statusas leistų minėtoms mokyklos turėti visas 1-12 klases, tai reikšmingai padidintų mokinių skaičių jose. Puškino mokykloje vaikai mokosi rusų kalba, likusiose dvejose įstaigose — lenkų kalba.

  Rusiška Aleksandro Puškino mokykla bus pertvarkoma į ilgąją gimnaziją su Humanistinės kultūros meninės veiklos samprata. Lenkiškosios Simono Konarskio ir Adomo Mickevičiaus gimnazijos atitinkamai įgys novatoriško verslumo ugdymo bei ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo pakraipas.

  Daryti išimtis lenkų mokykloms nuspręsta, Varšuvos pareigūnams įvairių lygių susitikimuose raginant Lietuvos valdžią rūpintis lenkų mokyklų išsaugojimu.

  Socialdemokratų partijos pirmininkas, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas patvirtino kalbėjęsis su užsienio reika lų ministru Linu Linkevičiumi apie galimybes padaryti išimtis lenkų mokykloms, tačiau sprendimą, pasak jo, nulėmė konsultacijos su tautinių mažumų, tėvų bendruomenėmis.

  Paluckas tvirtino, kad tautinių mažumų mokyklų pertvarkymas leis užtikrinti jų raidą, tai bus patogiau moksleiviams.

  "Vilniaus lenkai, Vilniaus rusai yra Lietuvos piliečiai ir šiuos klausimus turi spręsti Vilniaus miesto savivaldybė", — sakė politikas.

  Šių metų pradžioje gimnazijų statusą įgijo dvi mokyklos su rusų ir lenkų mokyosi kalbomis (vidurinė mokykla Vladislavo Syrokomlės vardu — humanitarinio profilio gimnazija, ir Joachimo Lelevelio vidurinė mokykla — inžinierinio profilio gimnazija). 2016 metų pabaigoje abi vidurinės mokyklos buvo akredituotos ir įgijo "ilgosiosios gimnazijos" statusą.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (149)

  Dar šia tema

  Mokytojai privalės atpažinti nuo smurto šeimoje kenčiančius vaikus
  Beveik dvi savaites dar galima užrašyti vaikus į sostinės mokyklas
  Mokyklose veikiantys kino klubai reikalingi ir pasiteisinę
  Tegai:
  gimnazija, tautinių mažumų mokyklos, tautinės mažumos, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos