13:16 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 20°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos technikos biblioteka, archyvinė nuotrauka

  Karo akademija valdys Lietuvos technikos biblioteką

  CC0 / Kontis Šatūnas / Lietuvos technikos biblioteka Vilniuje
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Vilniuje reorganizuojama Lietuvos technikos biblioteka, kurios visos teisės bus perduotos Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijai bus perduotos visos Vilniuje veikiančios Lietuvos technikos bibliotekos teisės ir pareigos, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Vyriausybė  pateikė Seimui įstatymo projektą, kuriuo bus siūloma  panaikinti Lietuvos technikos bibliotekos valstybinės reikšmės statusą. Lietuvos technikos bibliotekoje  saugomus Lietuvoje išleistus specialiuosius patentinius ir norminius  dokumentus,  kaip sudedamąją nacionalinio publikuotų dokumentų archyvinio fondo dalį,  numatoma priskirti  saugoti  Nacionalinei  Martyno  Mažvydo  bibliotekai

  Prijungiant Lietuvos technikos biblioteką  prie  Lietuvos karo akademijos yra  siekiama sukurti vieningą krašto apsaugos sistemos biblioteką.

  Lietuvos technikos bibliotekos, kuri yra Krašto apsaugos ministerijai pavaldi biudžetinė įstaiga,  prijungimą prie Lietuvos karo akademijos paskatino ir tai, kad pastaraisiais metai labai sumažėjo jos paslaugų aktualumas skaitytojams.

  Krašto apsaugos ministerijos sudaryta tarpžinybinė darbo grupė taip pat nustatė, kad  didžiausias Lietuvos technikos bibliotekos fondas  yra patentų fondas, kuris sudaro didžiausią  bibliotekos  fondo dalį  — apie 97%, tačiau panaudojimas siekia tik 0,007%.

  Stiprios bibliotekos — stipri visuomenė: baigiasi Bibliotekų metai >>

  Knygų fondą sudaro apie 287 tūkstančių egzempliorių.  Daugiau nei  60% spaudinių išleista iki 1990 metų.  Daugiau kaip 60%  viso fondo sudaro leidiniai rusų kalba.  Be to, buvo nustatyta, kad tarp skaitytojų populiariausia literatūra — dienraščiai bei laisvalaikio ir pramogų žurnalai, o tai neturėtų būti pagrindinis Lietuvos technikos bibliotekos tikslas, paskirtis.

  Lietuvos technikos bibliotekos reorganizavimą planuojama užbaigti iki 2018 metų sausio 1 dieną.  

  Dar šia tema

  Vilniaus universiteto bibliotekoje aptikta XVI amžiaus moneta
  Vietoj sunkių knygų pasiimk elektroninę skaityklę: naujovė Kauno bibliotekoje
  Savivaldybių bibliotekose atsiras 270 elektroninių knygų skaityklių
  Tegai:
  reorganizacija, Lietuvos technikos biblioteka, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos