03:42 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Kaliningrado zoologijos sode apsigyveno mažojo hipopotamo patelė Šešupė, kurią padovanojo Kauno zoologijos sodas

  VILNIUS, rugpjūčio 17 — Sputnik. Kaliningradas gavo naują zoologijos sodo gyventoiją pagal Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos (EAZA) mažųjų hipopotamų veisimo programą.

  Šešupė gimė 1996 metais, jos tėvas Klopsas — ilgametis Kauno zoologijos sodo gyventojas, o mama Šešė.

  Šiuo metu Šešupė yra karantine pavilijone "Pietų Amerikos" gyvūnai.

  "Šešupė jaučiasi gerai, daug laiko sėdi baseine, valgo vaisius, žolę ir šakas. Į lauką išeis, kai pasibaigs karantinas, apie rugsėjo vidurį", — rašoma Kaliningrado zoologijos sodo pranešime.

  Kaune nykštukiniai begemotai, Šešupės tėvai, apsigyveno dar 1980 metais, tai buvo patelė Šešė, gimusi Ciuricho (Vokietija) zoologijos sode, ir patinas Klops, gimęs Poznanėje.

  Карликовый бегемот
  Šešupė Kaliningrado zoologijos sode

  Nykštukiniai begemotai atrasti tik 1844 metais. Trūkstant informacijos, dėl mažo ūgio ir panašumo, šie gyvūnai ilgą laiką buvo laikomi Nilo begemoto jaunikliais. Žodis "hipopotamas" yra kilęs iš Antikinės Graikijos, ir reiškia "upės arklys". Nykštukiniai begemotai turi net keturiolikos vadinamųjų kamerų skrandį, kuriame sausa žolė, sudaryta vien iš celiuliozės, suvirškinama specialiais mechanizmais. Sakoma, jog jų mėsa primena kiaulienos skonį, tačiau genetiniai tyrimai rodo, kad begemotai artimiau giminingi banginiams.

  Dar šia tema

  JAV zoologijos sodo darbuotojai rūpinasi neišnešiota begemoto mažyle
  Tegai:
  nykštukinis begemotas, zoologijos sodas, gyvūnai, Kauno zoologijos sodas, Kaliningradas

  Svarbiausios temos