10:40 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Lietuvos karo laivai dalyvaus nesprogusios amunicijos nukenksminimo operacijoje "Atvira dvasia"

  VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Kasmetinės tarptautinės pratybos "Atvira dvasia" ("Open Spirit") dalyvaujant Lietuvos karo laivams vyks Latvijos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Pratybos prasideda rugpjūčio 18 dieną ir tęsis iki rugsėjo 1 dienos.

  Pratybų tikslas — Baltijos jūroje nesprogusios amunicijos paieška ir nukenksminimas.

  Operacijoje dalyvauja du Lietuvos karo laivai: "Jotvingis" (N42), "Kuršis" (M54), taip pat Povandeninių veiksmų komandos narai, iš viso — net  90 karių.

  Iš viso šiais metais pratybose dalyvauja 15 laivų ir šešios narų komandos iš 10 valstybių: Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Prancūzijos, Norvegijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Kanados.

  Pakaitomis kasmet nuo jūrinių minų valomi Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritoriniai vandenys, šįmet operacija vykdoma Rygos įlankoje.

  Iš pradžių laivai nuplauks į Mėrsragę, kurioje šeštadienį vyks pratybų dalyvių konferencija.

  Aktyvioji jūros išminavimo fazė prasidės pirmadienį, rugpjūčio 21 dieną.

  Tarptautinės nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacijos "Atvira dvasia" yra tęstinės Baltijos šalių — Lietuvos, Latvijos ir Estijos — pastangos kartu su tarptautiniais partneriais išvalyti šalims priklausantį Baltijos jūros dugną nuo I ir II pasaulinių karų bei pokario laikotarpio likusių jūrinių minų ir kitų sprogstamųjų užtaisų. Išminavimo operacijomis siekiama sumažinti riziką jūrinei laivybai, žvejybai ir kitai ekonominei veiklai Baltijos jūroje.

  Šios operacijos Baltijos šalyse rotacijos principu vykdomos kasmet nuo 1997 metų.

  2016 metais tarptautinė operacija vyko Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje. Per minų paieškos operaciją jūros dugne tais metais išžvalgyta apie 50 kvadratinių jūrmylių (apie 172 kvadratinių kilometrų) dugno ploto ir rasta 18 sprogstamųjų objektų, iš jų 15 jūrinės minos ir trys torpedos. 17 iš 18 minėtų pavojingų radinių sunaikinta vietoje mažesnio galingumo sprogmenimis. Ieškant nesprogusios amunicijos, taip pat aptikta 29 jūrinių minų inkarų, dviejų raketų dalys, trys mokomosios jūrinės minos ir trys nuskendusių laivų liekanos.

  Nuo 1997 metų Lietuvos vandenyse buvo vykdyta 13 didelio mąsto tarptautinių išminavimo operacijų, kurių metu buvo rastos ir nukenksmintos 166 jūrinės minos ir kiti sprogstamieji užtaisai, išžvalgytas 1 409 kvadratinių jūrmylių jūros dugno plotas. Minėtų operacijų metu jūros dugne taip pat buvo aptikti 13 nuskendusių laivų ir dviejų lėktuvų liekanos.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariniai laivai pirmą kartą naikino taikinius sausumoje
  Lėktuvnešis "Admiral Kuznecov" patruliuoja Sirijos krantus
  Lietuva iš Danijos įsigijo naują patrulinį laivą
  Tegai:
  karo laivai, Atvira dvasia, Lietuva

  Svarbiausios temos