03:50 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  320

  Darbo biržos restruktūrizacijos metu įvyks administracinio aparato mažinimas, pertvarka darbdavio ir darbo ieškančiojo bendradarbiavime bei planuojama sutaupyti 1,8 milijonų eurų

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Nuo kitų metų spalio Lietuvos darbo birža kartu su teritoriniais vienetais taps Užimtumo tarnyba, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos spaudos tarnyba.

  Šiuo metu vyksta pasirengimas struktūriniams pokyčiams. Juos įgyvendinant bus mažinamas administracinis aparatas ir labiau susitelkiama į efektyvų bendradarbiavimą su darbo ieškančiaisiais bei darbdaviais, šiandien spaudos konferencijos metu pristatė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

  Anot ministro Lietuvos darbo biržai ir teritorinėms darbo biržoms tampant vienu juridiniu vienetu — Užimtumo tarnyba — būtų optimizuojamos bendrosios viešojo sektoriaus funkcijos, tokios kaip finansai, personalo, turto valdymas, bendrieji reikalai, viešieji pirkimai ir IT priežiūra.

  Padaugės dirbančiųjų tiesiogiai su klientais regionuose, sumažės administravimo funkcijas vykdančių darbuotojų.

  "Tai atneštų naudą ne tik darbo ieškantiesiems bei darbdaviams, bet ir leistų sutaupyti 1,8 milijonų eurų valstybės lėšų", — sakė Kukuraitis.

  Anot ministro, pokyčiai turėtų teigiamą poveikį ir regionams: veiktų keturi stiprūs regioniniai klientų aptarnavimo departamentai, nemenka dalis centrinės įstaigos darbo vietų taip pat persikeltų į regionus arčiau žmonių. Taip pat planuojamas skambučių centras, kuris teiks paslaugas klientams telefonu, o darbo vietos taip pat būtų kuriamos regionuose.

  Kaip atkreipė dėmesį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas, Darbo biržos pertvarka yra reikalinga, tą rodo ir nuomonės viešojoje erdvėje. Kaip planuojamos pertvarkos privalumus jis akcentavo paslaugų priartinimą prie žmogaus, kliento, bus daugiau dirbančių su darbo ieškančiais asmenimis ir darbdaviais.

  Pasak Lietuvos darbo biržos direktorės Ligitos Valalytės, vadovų skaičius įgyvendinus pokyčius sumažės 55%. Bus orientuojamasi į kokybiškas paslaugas ir elektroninių paslaugų bei klientų aptarnavimo telefonu stiprinimą.

  Nauja tai, kad darbdaviai turės nuolatinį konsultantą, asmeninį vadybininką, kuris padės darbuotojų paieškos procese, organizuos profesionalias atrankas, spręs individualias konkretaus darbdavio situacijas. Taigi atrankos darbdaviams bus vykdomos greičiau ir kokybiškiau.

  Planuojama, kad Užimtumo tarnybą sudarys 6 departamentai — Šiaurės, Rytų, Vakarų ir Pietų klientų aptarnavimo departamentai, taip pat Darbo rinkos ir užimtumo rėmimo politikos įgyvendinimo departamentas bei Finansų, teisės ir pirkimų departamentas.

  Seimo narė siūlo netaikyti 15% mokesčio bedarbiams >>

  Planuojamas centralizavimas įstaigos vadybiniu aspektu, taip pat metodinis vadovavimas — standartizuojamos paslaugos visoje Lietuvoje, darbo rinkos prognozavimas, stebėsena bei analizė, kokybės užtikrinimas.

  Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį savo vizito Telšiuose metu aplankė Darbo biržos skyrių. Vyriausybės vadovas neslėpė, kad šiandien Darbo birža vis dar asocijuojasi su pašalpomis ir mažai apmokamomis darbo vietomis.

  Pasak Skvernelio, valstybė turi padaryti viską, kad žmonėms darbą susirasti būtų kuo paprasčiau, o gyvenimas iš pašalpų nebūtų patraukli alternatyva.EBPO ekspertai Lietuvai yra rekomendavę didinti investicijas į darbo biržą ir mažinti krūvius darbuotojams. Anot ekspertų, normalus darbo krūvis vienam darbuotojui yra 150, o šiuo metu darbo biržoje tiesiogiai su klientais dirbantiems asmenims tenka 405 darbo ieškantys asmenys.

  Dėl to naujovėmis siekiama optimizuoti veiklas, išbraukti nereikalingus procesus, kurie yra netikslingi.

  Užimtumo tarnyba pradės savo veiklą 2018 metų spalį.

  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
  © Sputnik /
  Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje

  Dar šia tema

  Šiais metais mokytojų darbas bus apmokamas pagal naują modelį
  Lietuvos verslininkai bijo migracijos
  Nuo liepos nedarbo išmokos sieks iki 600 eurų
  Tegai:
  užimtumas, pertvarka, reorganizacija, nedarbo lygis, darbas, nedarbas, Lietuvos darbo birža, Lietuva

  Svarbiausios temos