16:19 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Bado streikas vyksta prie Prezidento rūmų Vilniuje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Bado streikas vyksta prie Prezidento rūmų Vilniuje

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  964101

  Vilniuje Daukanto aikštėje po Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės rūmų langais prasidėjo neribota protesto akcija prieš teisminį savivaliavimą

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Organizatoriai pasirinko griežčiausią protesto akcijos formą — bado streiką, kurį šiandien pradės pirmi šeši žmonės, o tada estafetę perims bet kuris suinteresuotas Lietuvos pilietis, kuris tam tikru mastu nukentėjo nuo Lietuvos teisingumo.

  Палатки для голодающих в сквере у президентского дворца
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Palapinės bado streiko dalyviams skvere prie Prezidento rūmų

  "Lietuvoje tai tapo išskirtinės svarbos klausimu. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnis numato, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje valstybės vardu vykdo tik teismai ir dirbantys jose teisėjai. Teisminė valdžia yra nepriklausoma ir klauso tik įstatymo. Tačiau iš tiesų teismų sistema Lietuvoje tapo, iš esmės, ydinga. Todėl prasidedančios akcijos dalyviai, atsidūrę beviltiškoje situacijoje, ryžosi net bado streikui", — sakė protesto akcijos organizatoriai išvakarėse.

  Председатель Союза за права человека в Литве Донатас Шульцас (слева) и лидер Социалистического фронта Литвы Гедрюс Грабаускас
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Žmogaus teisių sąjungos pirmininkas Lietuvoje Donatas Šultas (kairėje) ir Socialistinio liaudies fronto lyderis Giedrius Grabauskas

  Leidimą neribotam protestui išdavė valdžios institucijos. Jį ir pateikė atvykusiam policijos pareigūnui Žmogaus teisių sąjungos pirmininkas Lietuvoje Donatas Šultas. Jis taip pat vadovavo ir įrengiant palapinių miestelį, kuriame badaus prostesto akcijos dalyviai.

  Полицейский патруль проверяет разрешение на проведение акции протеста
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Policijos patrulis tikrina leidimą surengti protestą

  Streiko  vieta — po Prezidento rūmų langais Daukanto aikštėje, pasirinkta ne atsitiktinai. Juk remiantis Konstitucija, Lietuvos prezidentas savo įsaku skiria ir atleidžia įvairių lygių lietuviškos Temidės tarnautojus.

  Полицейский патруль у палаточного лагеря бессрочной массовой голодовки
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Policijos patrulis šalia palapinių miestelio

  "Bado streiko organizatorių tikslas — teismų sistemos reforma ir liaudies stebėtojų į tieseną įvedimas, o taip pat pasipriešinimas politinėms represijoms Lietuvoje. Šiandien Lietuvoje yra visi cenzūros ir politinio persekiojimo požymiai. Štai prieš mane jau trečius metus atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl saugojimo ir, tariamai, taikių lankstinukų prieš NATO ir euro įvedimą platinimo", — sakė Sputnik Lietuva Socialistinio liaudies fronto lyderis Giedrius Grabauskas.

  Protesto organizatorių teigimu, tuo pačiu metu bado streike gali dalyvauti iki 100 žmonių. Tai yra numatyta Vilniaus valdžios institucijų leidime. Kiekvienas Lietuvos pilietis gali užsiregistruoti dalyvauti protesto akcijoje ir prisijungti prie bado streikuotojų sutartu laiku.

  Активистка записывает желающих присоединиться к голодовке
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Aktyvistė surašo norinčius prisijungti prie bado streiko

  Pirmi Vilniaus gyventojai, panorėję prisijungti prie protestotuojų, užsirašė dar palapinių miestelio įrengimo metu.

  Участник акции протеста в инвалидной коляске
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Protesto dalyvis neįgaliųjų vežimėlyje

  Pirmieji šeši aktyvistai badauti pradės šiandien. Kiek dienų prasitęs protestas? Kol kas organizatoriai apie tai nekalba, o tik primena, kad leidimas gautas "neribotai" protesto akcijai.

  Dar šia tema

  Policijos pareigūnai grasina valdžiai masiniais protestais
  "Švilpukų" akcija prieš mokslo metų ilginimą įvyko Vilniuje
  Vilniuje vyks akcija "Sister March Vilnius" prieš smurtą
  Tegai:
  bado streikas, protesto akcija, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos