19:37 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Šeštadienį Plungės rajone netoli Žemsodžio kaimo į Minijos upę išsilieję teršalai išgaišino didelį kiekį žuvų, Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai pradėjo tyrimą

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai kelias dienas intensyviai aiškinasi galimas priežastis, kodėl Plungės rajone, Minijos upėje, krito šimtai žuvų, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Sterlės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Павел Лисицын

  Aplinkosaugininkai jau apžiūrėjo upės pakrantes, paėmė vandens mėginius bei atidavė tirti kritusias žuvis Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

  ŠRAAD Plungės rajono agentūrai apie kritusias žuvis Minijoje sekmadienio rytą pranešė pakrantėje įsikūrusios poilsiavietės savininkė. Į įvykio vietą atvykę Telšių ir Plungės rajonų agentūrų darbuotojai rado maždaug 500 metrų upės atkarpą netoli poilsiavietės, kur buvo kritusios žuvys. Aplinkosaugininkai paėmė Minijos ir į ją netoliese įtekančios Mažosios Sruojos vandens mėginius, taip pat kritusias žuvis. 

  Pirminis įtarimas, kad upės vanduo galėjo būti užterštas srutomis, nepasitvirtino. Nors nustatytas vienas ūkininkas, neteisėtai savaitgalį laukus laistęs srutomis, šios į paviršinius vandens telkinius nepakliuvo. Tai patvirtino laboratorinis vandens tyrimas, aptikęs žemus amonio ir fosforo kiekius. Detalesniam ekotoksiškumo tyrimui vandens mėginiai perduoti Aplinkos apsaugos agentūrai. Kas galėjo pražudyti žuvis, nustatinėja Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, tiriantys kritusių žuvų mėginius.

  Lietuvos žvejai bankrutuoja ir utilizuoja laivus >>

  Aplinkosaugininkai ir toliau ieško galimų taršos šaltinių bei renka kritusias žuvis. Tik tuomet bus galima nustatyti žuvų ištekliams padarytų nuostolių mastą. Surinkimą apsunkina tai, kad vandens srovė kritusias žuvis nunešė kelis kilometrus žemyn vaga, be to, tarp kritusių žuvų nemažai mailiaus, kurį sunku pastebėti žolėse.

  Pavasarį ši Minijos upės atkarpa buvo praturtinta lašišomis. Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos užaugino ir į Minijos upę paleido 2500 lašišų, kurių bendras svoris buvo 200 kilogramų. 

  Dar šia tema

  Apvirtus vilkikui prie Merkio upės, į aplinką išsiliejo dyzelinas
  Ekologai: nevalytos nuotekos daug mėnesių plaukė į Nemuną
  Tegai:
  žuvis, ekologinė nelaimė, Minijos upė, Lietuva

  Svarbiausios temos