16:19 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė paskelbė iniciatyvos prieš emigraciją pradžią

  © Фото: Robertas Dackus
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Dalia Grybauskaitė ketina padėti lietuviams, grįžusiems ar planuojantiems grįžti į savo tėvynę

  VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė iniciatyvos "Rinkis Lietuvą" pradžią. Jos metu ypatingas dėmesys bus skyriamas grįžusiems, grįžtantiems ir savo ateitį Lietuvoje jau kuriantiems žmonėms, praneša prazidentės spaudos tarnyba.

  "Šalies vadovė susitiks su Lietuvoje jau gyvenančiais emigrantais, lankysis jų įkurtose verslo įmonėse, inicijuos priemones sugrįžusiųjų integracijai stiprinti ir dės pastangas šalinti biurokratines kliūtis", — rašoma pranešime.

  Šalies gyventojų emigracija — didžiausia Lietuvos bėda. Kasmet iš šalies išvyksta apie 40 tūkstančių žmonių, o nuo 1991-ųjų Lietuva neteko beveik ketvirtadalio gyventojų.

  "Pastaruoju metu iš Lietuvos išvykstama apie tai paskelbiant garsiai, o sugrįžtama nepastebėtai. Pasak šalies vadovės, ši situacija turėtų pasikeisti — valstybė turi siekti, kad sugrįžimas ir įsikūrimas, o ne emigracija būtų laikomi sėkme", — rašoma prezidentės pranešime.

  Anot Grybauskaitės, tam visos šalies institucijos, verslas ir nevyriausybinės organizacijos privalo veikti išvien.

  Nors emigracijos skaičiai ir atrodo gąsdinantys, tyrimai atskleidžia, kad šiuo metu apie grįžimą į tėvynę pagalvoja vis daugiau žmonių. Beveik kas antras iš Lietuvos išvykęs pilietis domisi galimybėmis grįžti namo, teigiama pranešime.

  Viena svarbiausių ketinimo grįžti priežasčių — gerėjančios sąlygos ir didėjanti darbo vietų pasiūla. Be to, reikalinga išspręsti ir kitą svarbią problemą — vaikų integraciją. Šiuo metu šalyje veikia tik penkios mokyklos, kuriose į Lietuvą grįžusių gyventi šeimų vaikai gali lankyti išlyginamąsias klases ir išmokti lietuvių kalbos arba patobulinti jos įgūdžius.

  Dar šia tema

  Nepriklausomybės laikais emigravę lietuviai galės turėti dvigubą pilietybę
  Emigrantams teikiamos nemokamos psichologinės konsultacijos
  Konservatorius ragina imtis ryžtingų veiksmų lietuvių-emigrantų klausimu
  Emigrantai grįžtų į Lietuvą dėl dvigubos pilietybės
  Jaunų emigrantų padaugėjo keturiais tūkstančiais
  Tegai:
  emigracijos problema, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos