15:52 2018 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1773
 • RUB77.5752
  Šauktinis, archyvinė nuotrauka

  Karo tarnybos vengimas gali privesti iki kalėjimo

  © Photo: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  85512

  Lietuvos kariuomenė pimena karo prievolininkams, kad karo tarnybos vengimas gresia baudomis, o nesureagavus po kelių perspėjimų galima atsidurti kalėjime trims metams

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Pagal Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymą, piliečiai vyrai, sulaukę 18 metų, per 3 mėnesius negavę pranešimo apie įrašymą į karinę įskaitą, turi kreiptis į savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį ir užsirašyti į karinę įskaitą, primena Lietuvos kariuomenė.

  Išvykę gyventi į kitą valstybę ilgesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui, karo prievolininkai, nuo 18 iki 60 metų vyrai, privalo nedelsiant informuoti savo regioninį Karo prievolės komplektavimo skyrių ar poskyrį apie savo faktinę gyvenamąją, darbo ar studijų vietą.

  Siekiant sudaryt palankesnes sąlygas ir suteikti pakankamai laiko atlikti privalomas procedūras, iki šiol neinformavusiems apie savo išvykimą karo prievolininkams terminas pratęsiamas iki šių metų gruodžio 31 dienos.

  Po šios dienos, asmenims, neįvykdžiusiems karo prievolininko pareigų, bus taikoma administracinė atsakomybė, užtraukianti baudą nuo 30 iki 60 eurų. Pakartotinis tokių pareigų neatlikimas gali užtraukti baudą iki 140 eurų.

  Šaukimo į privalomąją karo tarnybą vengimas gali netgi užtraukti baudžiamąją atsakomybę su maksimalia laisvės atėmimo iki 3 metų sankcija.

  Informuoti reikia elektroniniu paštu arba nuvykus į regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį, kurio teritorijoje karo prievolininkas gyveno prieš išvykdamas arba į artimiausią, jam patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį.

  Karoblis kariuomenėje laukia tik savanorių >>

  Karo prievolininkai taip pat gali atvykti dėl įrašymo į karinę įskaitą ar informavimo ir į artimiausią, jiems patogų regioninį Karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrį.

  Karo prievolininkų patogumui, regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai ir poskyriai dirba pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8:00 iki 19:00, o penktadieniais — nuo 8:00 iki 17:45.

  Taip pat visą informaciją apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje galite gauti paskambinę nemokama konsultavimo linija 8 800 12340.

  Išmokos šauktiniams
  © Sputnik /
  Išmokos šauktiniams

  Dar šia tema

  Pirmieji 2017 metų šauktiniai pradeda tarnybą po Velykų
  Mirė savaitgaliui į namus išleistas šauktinis
  KAM pripažino: 2017 metų šaukimo sąrašuose yra klaidų
  Prezidentė: visuotiniam šaukimui reikia tinkamo pasirengimo
  Tegai:
  karo prievolininkas, karo prievolė, baudos, baudžiamoji atsakomybė, Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba, šauktiniai, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos