05:01 2019 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  SkyWay, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos bankas rekomenduoja neinvestuoti į neteisėtą projektą "SkyWay"

  © Photo: ЗАО "Струнные технологии"
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  77002

  Lietuvos bankas, pastebėjęs pastaruoju metu suaktyvėjusią "SkayWay" veiklą, dar kartą primena, kad projektas Lietuvoje yra neteisėtas, todėl investicijos į jį gali baigtis dideliais nuostoliais

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Lietuvos banko atstovai pataria nesusigundyti "SkyWay" siūlymais, nes investuotojams tai gali baigtis prarastomis lėšomis, rašoma banko pranešime spaudai.

  Tokius patarimus siūlo, nes pastaruoju metu buvo pastebėta vėl suaktyvėjusi "SkyWay" grupės veikla, skatinanti investuoti į šios grupės projektus.

  Dar 2014 metais Lietuvos bankas nustatė, kad Didžiojoje Britanijoje registruota bendrovė "Euroasian Rail Skyway Systems Ltd" be reikiamų leidimų Lietuvoje viešai siūlo savo vertybinius popierius. Saugodamas investuotojų interesus Lietuvos bankas paskelbė viešą įspėjimą, o informaciją apie bendrovės vykdomus neteisėtus veiksmus perdavė Generalinei prokuratūrai. Be to, informavo Jungtinės Karalystės finansų rinkų priežiūros instituciją.

  Nepaisant to, "SkyWay" grupės bendrovės ar jų atstovai ir toliau įvairiais būdais kviečia finansuoti neaiškius projektus, žadėdamos "patrauklią ir greitą naudą". Dabar siūloma investuoti į 2014 metų Didžiojoje Britanijoje registruotos privačios bendrovės "First SkyWay Invest Group Limited" projektus įsigyjant šios bendrovės akcijų.

  Informacija potencialiems investuotojams platinama per socialinius tinklus, kviečiant į projektų pristatymus, pateikiant informaciją bendrovės interneto svetainėje lietuvių kalba ir kita. Bendrovė pristatoma kaip perspektyvi ateities styginio transporto veiklą pradedanti įmonė, kurios projektams finansuoti renkamos potencialių investuotojų (kaip teigiama — neviešai ir tik profesionalių) lėšos.

  Užsienio investicijos per trejus metus sukurs Lietuvoje apie 2530 darbo vietų >>

  Rugpjūčio pradžioje Generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Anatolijaus Junickio, styginio transporto įkūrėjo veiklos. Tyrimas dėl "Rail SkyWay Systems Ltd", kuri planavo įkurti styginio transporto laboratoriją Šiauliuose, vyko tris metus.

  Lietuvos bankas įspėja, kad nėra išdavęs "First SkyWay Invest Group Limited" jokių leidimų siūlyti bendrovės vertybinius popierius viešai Lietuvoje ar teikti su tuo susijusias paslaugas. Taip pat nėra gauta jokių kitų Europos Sąjungos valstybių priežiūros institucijų sprendimų ar leidimų, suteikiančių teisę "First SkyWay Invest Group Limited" įmonėms ir jų atstovams pritraukti lėšų Lietuvoje.  

  Dar šia tema

  Skambina policija, sujungia su banku — nauja sukčių veikimo schema
  Sukčiai iš kalėjimų apgaudinėja žmones per internetą
  Lietuva kreipsis į JAV dėl įtariamojo internetiniu sukčiavimu ekstradicijos
  Tegai:
  sukčiavimas, investicijos, SkyWay, Lietuvos bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos