05:27 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  182

  Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyvas perdavė Lietuvai Molotovo-Ribentropo pakto slaptųjų protokolų ir žemėlapio su parašais skanuotas kopijas

  VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Rugpjūčio 22-ąją Lietuvos prašymu iš Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politinio archyvo gautos prieš 78 metus pasirašytų Molotovo-Ribentropo pakto, protokolo ir itin geros raiškos žemėlapio su parašais skanuotos kopijos, praneša Užsienio reikalų ministetijos spaudos tarnyba.

  "Molotovo-Ribentropo pakto turinys gerai žinomas, tačiau pirmą kartą oficialiai Vokietijos užsienio reikalų ministerija mums perdavė slaptųjų protokolų ir žemėlapio skanuotas versijas",  — teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Ministras priminė, kad tai jau ne pirmas Vokietijos geranoriško ir atviro dalinimosi savo archyvais su Lietuva pavyzdys.

  Пакт Молотова-Риббентропа
  Molotovo-Ribentropo pakto slaptųjų protokolų kopija

  "Šių metų birželio mėnesį perdavėme Lietuvos archyvams iš Vokietijos gautas skaitmenines su Lietuvos istorija susijusių dokumentų kopijas, tarp kurių buvo ir rankraštinis Lietuvos Tarybos vasario 16 dienos nutarimas, kuriame prašoma pripažinti Lietuvos nepriklausomybę. Puikus bendradarbiavimas su Vokietijos archyvarais leidžia Lietuvos istorikams, tyrinėtojams giliau pažvelgti į praeities įvykius", — džiaugėsi ministras.

  Iš Vokietijos gauto pakto ir susijusių dokumentų kopijas planuojama eksponuoti būsimoje ekspozicijoje "Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918-2018 metais" Vytauto Didžiojo universitete Kaune nuo 2018 metų.

  Пакт Молотова-Риббентропа
  Molotovo-Ribentropo pakto žemėlapio kopija

  Vokietija geranoriškai ir atvirai dalinasi savo archyvais su Lietuva. Prieš dešimtmetį Lietuvai grąžintas karo metu išvežtas XV amžiaus bažnytinis raštas, o kovo mėnesį Vytauto didžiojo universiteto profesoriaus Liudo Mažylio politiniame archyve Berlyne rastas rankraštinis vasario 16 dienos nutarimas lietuvių ir vokiečių kalbomis dėl nepriklausomos Lietuvos valstybės pripažinimo tapo istorinės reikšmės dovana artėjant valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui.

  Dar šia tema

  Mažvydo "Katekizmą" galima pamatyti Vilniaus universiteto bibliotekoje
  Vyriausybė įteikė Liudui Mažyliui 10 tūkst eurų
  Grybauskaitė dėkoja Vokietijai už Vasario 16-osios Akto išsaugojimą
  Tegai:
  archyviniai dokumentai, istorija, Vokietija, Molotovo-Ribentropo paktas, Lietuva

  Svarbiausios temos