17:55 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  27

  Sunkiai besiverčiančios šeimos su mokyklinio amžiaus vaikais jau dabar gali kreiptis dėl nemokamo maitinimo bei paramos pirkti reikalingiausias mokyklines prekes

  VILNIUS, rugpjūčio 26 — Sputnik. Sunkiai besiverčiančios šeimos su mokyklinio amžiaus vaikais gali kreiptis dėl nemokamų pusryčių, pietų bei paramos, kuri skirta nusipirkti mokyklinius sąsiuvinius, rašymo priemones bei kitas būtinas prekes ruošiantis rugsėjo pirmajai, primena Vilniaus savivaldybė.

  Paramos teikiamos tuo atveju, jei mokinys auga su vienu iš tėvų, auga trys ir daugiau vaikų, tėvai (arba vienas iš tėvų) ar mokinys turi negalią. Taip pat tuo atveju, jei įvykus gaisrui, buvo padaryta žala bendrai gyvenančių asmenų turtui, sveikatai ar mokinys yra patyręs socialinę riziką.

  Mokiniai, augantys šeimose, kur vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės kaip 204 eurai, turi teisę į nemokamus pietus ir nemokamą maitinimą vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose. Jei vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės nei 153 — turi teisę į nemokamus pietus ir nemokamą maitinimą vasaros atostogų metu mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose. Ta pati tvarka galioja norint gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti.

  Jei vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės nei 122,40 eurų mokiniui suteikiami nemokami pusryčiai. Nemokamus pusryčius taip pat galima gauti esant socialinio darbuotojo rekomendacijai, kai mokinys yra patyręs socialinę riziką, tėvai  ar mokinys, dėl kurio kreipiamasi, turi negalią bei įvykus gaisrui, padariusiam žalą bendrai gyvenančių asmenų turtui ir sveikatai.

  Dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo, interesuoti asmenys gali kreiptis į savo savivaldybės socialinės paramos centro Socialinio darbo skyrių. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visų mokslo metų eigoje, dėl paramos mokinio reikmenims — iki šių metų spalio 5-osios.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Dar šia tema

  Vilnius pagalbai patiriantiems smurtą artimoje aplinkoje skiria 1,6 mln eurų
  Socialinis darbuotojas pasirūpins į ligoninę dėl smurto patekusiais vaikais
  Mokyklos stoja į kovą prieš patyčias ir smurtą
  Prokuratūra panaikino apie 3% nutarimų, susijusių su smurtu prieš vaikus
  Seimas uždraudė bet kokią smurto prieš vaikus apraišką
  Tegai:
  sunkiai besiverčiančios šeimos, mokyklinės prekės, socialinės rizikos šeimos, Lietuva

  Svarbiausios temos