13:21 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Moteris, archyvinė nuotrauka

  Dažniausiai lietuviai į vergystę patenka Didžiojoje Britanijoje

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Vidaus reikalų ministerija, siekiant apsaugoti užsienyje gyvenančius tautiečius nuo vergystės inicijavo projektą "Būdamas laisvas netapk vergu" už 10 tūkstančių eurų

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje (JK) nustatoma daugiausiai atvejų, kur parduodami ir išnaudojami Lietuvos piliečiai, praneša Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Pernai metais iš 51 nukentėjusiojo nuo prekybos žmonėmis 25 asmenys nukentėjo būtent JK.

  Nukentėję asmenys buvo parduoti seksualiniam išnaudojimui, priverstiniam darbui, nusikalstamoms veikoms, priverstinėms vedyboms.

  JK tarnybų duomenimis, Lietuva patenka į penketuką šalių, kurių piliečiai yra labiausiai nukentėję nuo  šiuolaikinės vergovės pagal nukentėjusiųjų asmenų skaičių.

  Siekdama padėti emigracijoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, Vidaus reikalų ministerija nuo rugsėjo planuoja pradėti Užsienio lietuvių bendruomenių informavimo projektą, skirtą prekybos žmonėmis prevencijai kitose valstybėse.

  Projekto "Būdamas laisvas netapk vergu" veikloms įgyvendinti Vidaus reikalų ministerija skirs 10 tūkstančių eurų.

  Projektas tęsis 2017 metų rugsėjo — gruodžio mėnesiais.

  Jo metu planuojama sukurti prevencinį vaizdo klipą, parengti mokomąją medžiagą ir organizuoti mokymus lietuvių bendruomenėms Jungtinėje Karalystėje, taip pat planuojama viešinimo kampanija per Jungtinės Karalystės lietuvių dažniausiai naudojamas žiniasklaidos priemones.

  Vyriausybės sudarytai Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijai pirmininkauja VRM kancleris Algirdas Stončaitis.

  Šiemet Lietuva įvertinta kaip viena geriausiai su prekyba žmonėmis kovojančių valstybių ir kaip aktyviausia šioje srityje tarp Baltijos ir Rytų Europos šalių. Septynioliktoje JAV valstybės departamento ataskaitoje apie įvairių pasaulio valstybių pažangą kovojant su prekyba žmonėmis Lietuva puikiai vertinama dėl ikiteisminių tyrimų, prekeiviams skiriamų bausmių, nusikaltimų aukoms padedančių visuomeninių organizacijų rėmimo ir kita.

  Prekyba žmonėmis Didžiojoje Britanijoje

  Britanijos Nacionalinės kriminalinės agentūros duomenimis, beveik kiekviename didžiajame Britanijos mieste dešimtys žmonių laikomi vergijoje.

  Šiemet gegužę ir birželį Jungtinėje Karalystėje atliktų operacijų metu 111 žmonių buvo sulaikyta, o taip pat nustatyta 130 žmonių, kurie galėjo būti nusikaltėlių aukomis.

  Daugeliausia žmonių pagrobimus vykdo išeivių iš Rytų ir Pietų Europos bei Baltijos šalių grupuotės. Tuo pačiu metu vergijoje atsiduria jų  tautiečiai.

  Šių metų rugpjūtį Lietuvoje buvo demaskuotas tarptautinis prekybos žmonėmis tinklas. Nusikaltėliai, kilę iš Lietuvos ir Ukrainos, planavo nelegaliai išvežti į Britaniją atvykusius į šalį ukrainiečius.

  Rugpjūčio 10-ąją Lietuvos pasieniečiai kartu su kolegomis iš Ukrainos, JK, Lenkijos ir Latvijos išgelbėjo devynis ukrainiečius, kuriuos nusikaltėliai ketino neteisėtai išvežti į užsienį.

  Dar šia tema

  Šimtai žmonių Britanijoje tapo šiuolaikinės vergovės aukomis
  Lietuva dalyvavo Interpolo operacijoje dėl neteisėto atliekų išvežimo
  Tegai:
  prekyba žmonėmis, prevencijos programos, Vidaus reikalų ministerija (VRM), Lietuva

  Svarbiausios temos