00:14 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Vaikas, archyvinė nuotrauka

  Sostinės merija draudžia iš darželinukų tėvų rinkti pinigus

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Sostinės savivaldybė papildomai skyrė 4,4 milijonų eurų darželių reikmėms, todėl miesto valdžia žada, kad rinkliavos iš tėvų bus neleistinos

  VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Šįmet būtiniausioms darželių reikmėms skyrė 4,4 ilijonų eurų didesnį finansavimą ir patvirtino finansavimo išlaidų tvarką, pagal kurią įstaigos privalės užtikrinti visas reikalingas priemones sostinės darželinukams, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Šiandien naują mokesčio už darželius tvarką patvirtino sostinės savivaldybės Taryba.

  Šiemet savivaldybė skyrė po 68 eurus vienam vaikui: po 5 eurus patalynei atnaujinti, po 45 eurus — kanceliarijai, ūkinėms, higienos prekėms ir po 18 eurų kitoms būtinoms išlaidoms, tvirtinama savivaldybės pranešime.

  "Taip pat noriu pabrėžti, kad jokios rinkliavos būtinoms prekėms nei viename darželyje nėra privalomos. Jei kas nori padėti darželiui savo noru — prašom. Tačiau darželiai reikalaujantys pinigų, nes neva jų neužtenka popieriui, pieštukams, muilui, ar tualetiniam, tai daro nepagrįstai ir neteisėtai", — teigia Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Mero teigimu, tai yra pirmas atvejis Vilniuje per du dešimtmečius, kai yra skiriami pinigai patalynei darželiuose pakeisti.

  Pertvarkos imtasi reaguojant į tai, kad sostinės savivaldybė yra gavusi įvairių tėvų užklausų ir atsiliepimų dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaiko ugdymo reikmėms tenkinti skirto mokesčio panaudojimo. Tėvams nebūdavo aišku, kokioms reikmėms šis mokestis yra naudojamas, taip pat buvo gauta ir daug nusiskundimų iš tėvų dėl papildomų rinkliavų.

  Naujoje mokesčio už darželį tvarkoje aiškiai įvardytos ugdymo reikmės ir kitos išlaidos, reikalingos ugdymo procesui užtikrinti. Apraše taip pat išsamiau detalizuota mokesčio už vaiko išlaikymą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse tvarka, aiškiai apibrėžtas įvairių lengvatų taikymas šeimoms bei įteisintas draudimas nelegaliai rinkti rinkliavas.

  Nauja mokesčio už darželį tvarka įsigalios jau nuo šių mokslo metų.

  Dar šia tema

  Nuo liepos darželių auklėtojų atlyginimai sieks daugiau nei 600 eurų
  Dar daugiau dėmesio: sostinės darželiuose didinamas auklėtojų skaičius
  Sostinės darželiuose bus sukurta 1,5 tūkst papildomų vietų
  Tyrimas: darželis šalia tėvų darbo vietos sutaupys 8 valandas per mėnesį
  Tegai:
  finansavimas, tėvai, rinkliava, vaikų darželiai, Vilnius

  Svarbiausios temos