20:50 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  96

  Lietuvos radijo ir televizijos komisija skyrė administracinę baudą LNK už tai, kad eteryje buvo parodytas filmas, pažymėtas indeksu "N-14", o turinys buvo pilnas vaikams netinkamų scenų

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. 2017 metų rugpjūčio 30 dieną posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nutarė skirti administracinę nuobaudą UAB "LAISVAS IR NEPRIKLAUSOMAS KANALAS" už Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo pažeidimą, pranešė LRTK spaudos tarnyba.

  LRTK Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyrius atliko stebėseną dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo laikymosi šios bendrovės televizijos programoje "LNK".

  2017 metų liepos 21 dieną šioje televizijos programoje buvo rodomas vaidybinis filmas "Savaitė be žmonų", kuris buvo pažymėtas indeksu "N-14" ir transliuojamas nuo 21:00 iki 23:05.

  Įvertinus minėtoje programoje transliuotą vaidybinį filmą "Savaitė be žmonų" kaip visumą, ir atsižvelgiant į jo metu paskleistos viešosios informacijos turinį, tikslą, kontekstą bei poveikį ir parodytas scenas, kuriose buvo detaliai iš arti rodomi vyrų lytiniai organai, palankiai pavaizduotos priklausomybės — filme vartojamas alkoholis, narkotinės medžiagos, taip pat dažnai vartojama nešvanki, vulgari kalba, darytina išvada, kad paskelbta informacija priskirtina viešosios informacijos, darančios neigiamą poveikį asmenims iki 18 metų, kategorijai.

  Vadovaujantis Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatomis, vaidybinis filmas "Savaitė be žmonų" turėjo būti pažymėtas indeksu "S" ir transliuojamas nuo 23:00 iki 6:00 valandos.

  Administracinė nuobauda bus paskirta atsakingam už programos turinį asmeniui.

  Dar šia tema

  Lietuvos kino teatruose norima uždrausti rusų filmus
  Dėl aštrių pasisakymų laidai "Patriotai" bus taikoma nuobauda
  Seimo narys: rusiškos programos propaguoja sovietinį gyvenimo būdą
  Tegai:
  amžiaus apribojimai, nepilnamečiai, filmas, LNK, Lietuvos radijo ir televizijos komisija, Lietuva

  Svarbiausios temos