13:24 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Kauno tunelis, archyvinė nuotrauka

  "Lietuvos geležinkeliai" kviečia į ekskursiją "Pamatyk šviesą tunelio gale"

  © Photo: Wikimedia Commons Zirzilia
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)
  47

  "Lietuvos geležinkeliai" pirmą kartą atverė žmonėms Kauno tunelį, ekskursijo stapo tokiomis populiariomis, kad neliko vietų, todėl rugsėjo 1-ąją organizuojama papildoma ekskursija

  VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Geležinkelininkų šventės proga visai savaitei nematytus objektus ir erdves visuomenei atvėrę „Lietuvos geležinkeliai" rengia papildomą ekskursiją į Kauno tunelį, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

  Ekskursija pėsčiomis skambiu pavadinimu "Pamatyk šviesą tunelio gale" — viena iš populiariausių šiemet. Vietų į dvi dienas rengiamas nemokamas ekskursijas neliko vos per pusdienį nuo registracijos paskelbimo, todėl nuspręsta surengti papildomą ekskursiją, kuri įvyks penktadienį, rugsėjo 1 dieną.

  "Atverdami duris visuomenei norime parodyti, kad ne vienerius metus uždari buvę "Lietuvos geležinkeliai" keičiasi. Siekiame tapti skaidria, atvira ir didžiausią naudą visuomenei kuriančia bendrove Lietuvoje", — sako „Lietuvos geležinkelių" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

  Kauno tunelis dar niekada nebuvo atvertas visuomenei, jį pamatyti galėjo tik traukiniu važiuojantys keleiviai, o pėstute pereiti — tik tunelį prižiūrintys geležinkelių darbuotojai. Ekskursijų metu dalyviai turės unikalią galimybę pėsčiomis pereiti beveik 1,3 kilometrų ilgio Kauno tunelį bei iš gido išgirsti prieš 155 metus pastatyto tunelio paslaptis ir istoriją.

  Каунасский железнодорожный тоннель
  © Photo: Wikimedia Commons Zirzilia
  Kauno geležinkelio tunelis

  Papildoma ekskursija vyks rugsėjo 1 dieną, 11:00. Dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

  1944 metais atsitraukdama vokiečių kariuomenė į tunelį įvarė 7 trotilo prikrautus vagonus ir jį susprogdino. Po sprogimo statinys tapo neatsparus vandeniui, pradėjo deformuotis. Vėliau būta ir avarijų.

  Visą savaitę — rugpjūčio 28-rugsėjo 3 dienomis —  "Lietuvos geležinkeliai" kviečia visuomenę pamatyti dar nematytus objektus, susipažinti su geležinkelininko profesija, geležinkelio istorija, įdomiausiais faktais, čia vykdoma veikla. Lankytojai kviečiami į daugiau nei 15 nemokamų ekskursijų su gidais, tarp kurių — ekskursija į Eismo valdymo centrą, Geležinkeliečių koloniją, Vilniaus lokomotyvų remonto depą, "Lietuvos geležinkelių" administracijos pastatą ir daugelį kitų.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (87)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkelių" pajamos išaugo iki 242 mln eurų
  "Lietuvos geležinkeliai" papuošė traukinius Vyčiu
  "Lietuvos geležinkelių" muziejus galima aplankyti nemokamai
  Lietuvos geležinkeliai
  Tegai:
  ekskursija, Lietuvos geležinkeliai, Kaunas

  Svarbiausios temos