11:32 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  137

  Į Lietuvos rinką pateko beveik 700 kilogramų pesticidais užterštos arbatos "Dilmah", kuri šiuo metu skubiai surenkama iš prekybos vietų, nusipirkę arbatą žmonės gali ją grąžinti ir atgauti pinigus

  VILNIUS, rugsėjo 1 — Sputnik. Iš rinkos surenkama arbatžolių "Dilmah" partija, importuota iš Šri Lankos, kurioje nustatyta tarša pesticidų likučiais, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Kauno VMVT inspektoriai, vykdydami rinkos kontrolę, atrinko juodosios Ceilono arbatos "Premium" (prekinis ženklas "Dilmah", kilmės šalis Šri Lanka, tinkamumo vartoti terminas — 2020-03-30, partijos numeris 1118412D83078) mėginį, kurį ištyrus nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją viršijantis pesticido diurono kiekis (0,14 mg/kg, kai didžiausia leistina norma — 0,05 mg/kg).

  Tęsiant tyrimą nustatyta, kad iš viso į Lietuvą importuoti 694,8 kilogramų (6 648 pakeliai, sufasuoti po 100 g) Ceilono "Premium" arbatos,  kuri išplatinta rinkoje.

  Importuotojui  UAB "Sakalas" (Liepkalnio gatvė 148, Vilnius) nurodyta nedelsiant apie nesaugios arbatos partiją informuoti visus gavėjus ir surinkti išplatintą produktą iš rinkos.

  Vartotojai, įsigiję minėtos partijos arbatžolių, gali jas grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

  Dar šia tema

  Dėmesio: ukrainietiški saldainiai gali sukelti alergiją
  Gėrimas "Tarchunas" surenkamas iš rinkos
  Vitaminai ir pesticidai: vynuogių iš Makedonijos neįleido į Lietuvą
  Tegai:
  arbata, pesticidai, gėrimai, maistas ir gėrimai, maistas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuva

  Svarbiausios temos