13:05 2018 Gegužės 26
Vilnius+ 23°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Virtualios realybės akiniai, archyvinė nuotrauka

  Mokslo festivalis: Galaktikos paslaptys, išmaniųjų rankų protezai, virtuali realybė

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2610

  Antrąją rugsėjo savaitę mokslo ir technologijų mėgėjai visoje Lietuvoje kviečiami į susitikimus su Lietuvos ir užsienio mokslininkais, inovatoriais, verslininkais Mokslo festivalyje "Erdvėlaivis Žemė"

  Vilnius, rugsėjo 3 — Sputnik. Rugsėjo 11-20 dienomis vienuolikoje Lietuvos miestų ir rajonų vyks didžiausias šalies mokslo populiarinimo renginys — Mokslo festivalis "Erdvėlaivis Žemė", praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

  Jau keturioliktą kartą rengiamame festivalyje vyks daugiau kaip 300 nemokamų renginių, skirtų įvairaus amžiaus lankytojams.

  Mokslo festivalio Erdvėlaivis Žemė 2017 afiša
  Mokslo festivalio "Erdvėlaivis Žemė" 2017 afiša

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad šiuolaikinis pasaulis neįsivaizduojamas be mokslo atradimų, todėl "Erdvėlaivis Žemė" suteiks galimybes iš arčiau susipažinti su šiuolaikinio mokslo atveriamomis paslaptimis.

  "Tikiuosi, kad festivalio įspūdžiai ne tik praplės akiratį, bet ir paskatins jaunimą rinktis įdomų ir nepaprastų iššūkių kupiną mokslininko kelią", — sako Petrauskienė.

  Renginiai Vilniuje

  Festivalio atidarymo metu kino centre "Forum Cinemas Vingis" vyks filmo "Marie Sklodowska-Curie", skirto šios  mokslininkės 150-osioms gimimo metinėms paminėti, peržiūra.

  Rugsėjo 12-ąją Lietuvos mokslų akademijoje vyks tarptautinis seminaras, skirtas moterų vaidmeniui, kurį jos atlieka įvairiose mokslo srityse, o ypač tiksliuosiuose moksluose. Savo patirtimi ir įspūdžiais dalysis kelių Europos šalių atstovės.

  Lietuvos mokslų akademijoje bus rengiamos paskaitos, kurių metu lankytojai sužinos, kas šiuo metu žinoma apie tamsiąją medžiagą ir tamsiąją energiją, ir kaip mėginama atskleisti jų prigimtį, apie Biorobotikos institute atliekamus išmaniųjų rankų protezų kūrimo ir žmogaus-mašinos sąsajų tobulinimo darbus. Be to, specialistai atskleis, kaip mokslo komunikacija ruošia mus ateičiai, o tai pat kaip ir kodėl matuojamos emocijos fotografijose.

  VU Jungtiniame gyvybės mokslų centre bus galima iš arti pamatyti, kaip veikia optinis 3D spausdinimas moksle ir pramonėje, išbandyti akių sekimo ir emocijų atpažinimo įrangą. Be to, bus galima sužinoti, kaip galima išmokti užsienio kalbų pačiu maloniausiu būdu — žiūrint filmus ir serialus.

  Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre lankytojai kartu su VU fizikais kurs sintetinius junginius, svarbius ateities molekulinei elektronikai ir kvantiniams kompiuteriams. Be to, susipažins su spalvų ir šviesos atsiradimu gamtoje. O VU Filosofijos fakulteto specialistai parodys kaip atsipalaiduoti, sekant "Google" savininkų pavyzdžiu.

  VU Planetariumo žvaigždžių salėje ir  VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Astronomijos observatorijoje — ne tik Visatos naujienos, bet ir paskaita apie Baltijos jūrą, jos susiformavimą ir piratus. Astronomai pasidalins informacija apie tai, kada skrisime į Marsą ir kiek kainuos bilietas; galėsite stebėti žvaigždžių spektrinių ir fotometrinių tyrimų demonstracijas, sužinoti įvairias Galaktikos paslaptis.

  VGTU moksleiviai ir visi norintys išgirs apie dar neatrastus pinigų taupymo būdus; vyks interaktyvi viktorina moksleiviams, interneto erdvėje ieškant atsakymų į aktualius ekonomikos klausimus. Lankytojai susipažins su mechatroninių ir robotinių sistemų kūrimu, valdymo sistemų projektavimu, pagrindiniais fotografinio dizaino kūrimo principais; pabandys sukurti vaizdo klipą, sužinos, kaip ir kada inžinerijos dėka pasaulyje gali atsirasti įspūdingiausias tiltas, futbolo aikštės dydžio objektas kosmose, du žemynus skiriantis kanalas. Kompanija "VR cafe" parengė jums netikėtą ekskursiją — kelionę po žmogaus kraują. Tai edukacinė virtualios realybės patirtis. Keliaudami kraujagyslėmis ekskursijos dalyviaisupras, kaip dirba kraujo ląstelės, nešiodamos po kūną deguonį ir kaip jos kovoja su virusais.

  Teatre "Meno fortas" vyks Meno ir mokslo laboratorijos sukurtas spektaklis "Reikalai", atskleidžiantis mokslininko pasiaukojimo bei atsakomybės prieš visuomenę, žmogaus galimybių keisti pasaulį temas.

  Šiemet festivalio uždaryme Lietuvos nacionaliniame dramos teatre gros elektroninės muzikos kūrėjas YXO, nagrinėjantis futuristinės nostalgijos estetiką, ir videomenininkas su-y, savo darbuose jungiantis skaitmeninius ir analoginius vaizdus. Jie koncerte atliks audiovizualinę programą, skirtą Jupiterio ir Saturno tyrimams.

  Renginiai vyks Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Kaune, Šiauliuose ir kituose Lietuvos regionuose. Su visa vyksiančių renginių programa galima susipažinti, o taip pat į norimus renginius užsiregistruoti festivalio tinklalapyje.

  Dar šia tema

  Pirmąkart Lietuvos mokslininkas gavo Europos mokslo tarybos dotaciją
  Pirmą kartą per 8 metus pakils mokslininkų atlyginimai
  Lietuvis pretenduoja į Nobelio chemijos premiją
  Tegai:
  mokslo festivalis, mokslininkai, Erdvėlaivis Žemė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos