16:47 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  38

  Aljanso duomenimis, vaikų kritimai, taip pat ir nuo vaikų žaidimų aikštelių įrenginių, yra viena iš dažniausių vaikų netyčinių sužalojimų priežasčių

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Siekiant užtikrinti aukščiausius saugos reikalavimus žaidimų aikštelėse bei žaidimų patalpose, nuo šiol jų kontrolė bus vykdoma ne rečiau kaip kartą per metus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

  Prieš dvejus metus patvirtinti nauji reikalavimai vaikų žaidimų aikštelių saugumui įsigaliojo nuo šių metų liepos. Įsigaliojimas buvo atidėtas, siekiant palengvinti pasiruošimą savivaldybėms ir vaikų žaidimo aikštelių savininkams šias naujoves įgyvendinti.

  Sveikatos apsaugos viceministrės Aušros Bilotienės Motiejūnienės teigimu, Europos vaiko saugos aljanso duomenimis, vaikų kritimai, taip pat ir nuo vaikų žaidimų aikštelių įrenginių, yra viena iš dažniausių vaikų netyčinių sužalojimų priežasčių.

  Pagal naują tvarką, vaikų žaidimų aikštelės negali būti įrengiamos šalia buitinių atliekų konteinerių, automobilių stovėjimo aikštelių, elektros tinklų įrengimų. Taip pat jos turi būti apsaugotos ir atitvertos nuo gatvių važiuojamosios dalies.

  Kontrolės tikslas — sumažinti nelaimingų atsitikimų ir traumų atvejus bei užtikrinti, kad aikštelės ir erdvės, kuriose žaidžia vaikai, būtų saugios, atitiktų šiuolaikinius saugumo reikalavimus.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Lietuvoje pastebėta tėvų dėmesio stoka vaikų finansiniams klausimams šeimoje
  Mokytojai privalės atpažinti nuo smurto šeimoje kenčiančius vaikus
  Ugniagesiai prašo atidžiau prižiūrėti mažamečius vaikus
  Socialinis darbuotojas pasirūpins į ligoninę dėl smurto patekusiais vaikais
  Tegai:
  saugumas, vaikai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos