05:36 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  73

  Rugpjūtį Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė tam, kad trys mokyklos, kur mokosi tautinių mažumų vaikai, taptų ilgosiomis gimnazijomis

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Tautinių mažumų departamentas kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, prašydamas pritarti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimui dėl ilgųjų gimnazijų statuso suteikimo Aleksandro Puškino, Adomo Mickevičiaus ir Simono Konarskio mokykloms, rašo departamento spaudos tarnyba.

  Kaip pabrėžiama kreipinyje, pasikeitęs šių mokyklų statusas leis joms aktyviau vystytis, sudarys galimybes moksleiviams iš viso Vilniaus miesto mokytis šiose mokyklose, bus patogesnis šias mokyklas lankantiems moksleiviams, o svarbiausia — atitiks mokyklų pedagogų, moksleivių ir jų tėvų lūkesčius.

  "Mes palaikome ir pritariame švietimo reformos tikslams ir siekiams, tačiau manome, kad tautinių mažumų švietimo klausimai turėtų būti sprendžiami lanksčiau, nes jie pasižymi savo specifika, įtakojančią Lietuvos tarptautinį bendradarbiavimą bei kartais keliančią nereikalingas įtampas šalies viduje. Manome, kad šiuo atveju turėtų būti atsižvelgta į mokyklų bendruomenių poreikius ir prašome rasti galimybę šioms trims mokykloms suteikti ilgųjų gimnazijų statusą", — sako departamento direktorė Vida Montvydaitė.

  Primename, kad rugpjūčio 16 dieną Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė tam, kad trys mokyklos, kur mokosi tautinių mažumų vaikai, taptų ilgosiomis gimnazijomis.

  Ilgųjų gimnazijų statusas leis minėtoms mokyklos turėti visas 1-12 klases, tai reikšmingai padidintų mokinių skaičių jose. Puškino mokykloje vaikai mokosi rusų kalba, likusiose dvejose įstaigose — lenkų kalba.

  Rusiška Aleksandro Puškino mokykla bus pertvarkoma į ilgąją gimnaziją su Humanistinės kultūros meninės veiklos samprata. Lenkiškosios Simono Konarskio ir Adomo Mickevičiaus gimnazijos atitinkamai turės novatoriško verslumo ugdymo bei ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo pakraipas.

  Statistikos departamento duomenimis, tautinėms mažumoms priklauso 15% Lietuvos gyventojų. Tautinės mažumos sudaro 36% sostinės gyventojų.

  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  © Sputnik /
  Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Dar šia tema

  Tėvelių dėmesiui: priminkite vaikams apie saugią kelionę į mokyklą
  Mokyklose planuojama įvesti nacionalinio saugumo pamokas
  Rudenį Vilniaus mokyklų duris pravers rekordinis pirmokų skaičius
  Tegai:
  tautinės mažumos, mokykla, Tautinių mažumų departamentas, Jurgita Petrauskienė, Vilnius

  Svarbiausios temos