03:24 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Seimo nariai pasiūlė į mokslo baigimo dokumentus ir vaikų gimimo įrašus 2018 metais įtraukti valstybės šimtmečio simbolius

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Seimo nariai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga pasiūlė į 2018 metų abiturientų brandos atestatus ir pradinio bei pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus įtraukti valstybės atkūrimo šimtmečio simbolį, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Tokiu pačiu simboliu siūloma pažymėti ir 2018 metais gimsiančių vaikų gimimo įrašus.

  Su šitu pasiūlymu į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę kreipėsi deputatai Žygimantas Pavilionis ir Laurynas Kasčiūnas.

  "Esame įsitikinę, kad ši iniciatyva yra verta įgyvendinimo dėl platesnės informacijos sklaidos tarp jaunimo apie prieš šimtmetį atkurtos Lietuvos valstybės svarbą ir 2018 metais Lietuvoje ir visame pasaulyje vyksiančių minėjimų prasmę", — sakė Pavilionis.

  Kasčiūno teigimu, greitai prasidėsiantys valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimai privalo būti prisimenami ir ilgiau, o toks simbolinis žingsnis prisidės prie šios svarbios mūsų valstybei datos išsaugojimo bent keturių kartų atmintyje.

  "Be tautinės valstybės, susikūrusios prieš šimtą metų, žemėlapyje nebūtų ir dabartinės Lietuvos Respublikos. 2018 metais švęsime Lietuvos valstybės gimimą ir visus metus prisiminsime, kaip svarbu yra saugoti mūsų tautos istoriją ir puoselėti jos tradicijas", — pabrėžė Kasčiūnas.

  Kreipimosi autoriai rašo, jog tokiu būdu tęstume ir 2009 metais pradėtą iniciatyvą svarbias valstybės istorijos datas įtraukti į išsilavinimą liudijančius dokumentus. 2009 metais, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro įsakymu mokiniams išsilavinimą įgijusiems 2009 metais, buvo išduodami pradinio ir pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai, brandos atestatai pažymėti Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimo ženklu "LIETUVA 1009-2009".

  Dar šia tema

  Premjeras neturtingoms šeimoms dovanoja trispalves, darbo ministras — draugystę
  Seimas pritarė: Lukiškių aikštėje bus pastatytas laisvės memorialas
  Valstybės šimtmečio proga — maršrutas po valstybės kūrėjų vietas
  Tegai:
  brandos atestatas, gimimo liudijimas, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Seimas

  Svarbiausios temos