05:55 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Pratybos Zapad-2013, archyvinė nuotrauka

  Lietuva neįves ekstremalios situacijos pratybų "Zapad" metu

  © Sputnik / Андрей Александров
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  101 0 0

  Pasak Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininko, VRM ministro Eimučio Misiūno, nėra pagrindo kelti parengties lygį, nes nėra požymių, jog kariai gali priartėti ar kirti valstybės sieną

  VILNIUS, rugsėjo 5 Sputnik. Už civilinę saugą atsakingos Lietuvos institucijos per Rusijos ir Baltarusijos pratybas "Zapad-2017" dirbs įprastai, praneša RIA Novosti.

  Tokį sprendimą priėmė Lietuvos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija.

  "Buvo svarstomas klausimas, ar reikėtų kelti civilinės saugos sistemos parengties lygį. Todėl buvo nuspręsta parengties lygio į antrą nekelti. Dirbsime įprastu režimu", — po komisijos posėdžio sakė jos pirmininkas, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Komisijos sprendimą Misiūnas paaiškino tuo, kad "pareigūnai nemato požymių, jog pratybų Lietuvos pašonėje metu galėtų įvykti ekstremalūs įvykiai, tokie kaip karių priartėjimas prie šalies sienos ar sienos kirtimas".

  Už civilinę saugą Lietuvoje yra atsakingos viešojo saugumo, visuomenės sveikatos institucijos.

  Pratybos "Zapad-2017"

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose.

  Anot Rusijos gynybos ministerijos, pratybose dalyvaus 12 tūkstančių karių (iš kurių 5,5 tūkstančių — Rusijos). Taip pat planuojama įtraukti 70 lėktuvų ir sraigtasparnių, iki 680 vienetų kovinės technikos, tarp jų 250 tankų, 200 pabūklų, raketų paleidimo sistemų ir minosvaidžių, iki 10 laivų.

  Pratybos Zapad-2013, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Anksčiau daugelis NATO šalių išreiškė susirūpinimą dėl artėjančių "Zapad-2017" pratybų. Lietuvos krašto apsaugos ministerija parengė ataskaitą apie grėsmes nacionaliniam saugumui, įpatingą pavojų ji pamatė pratybose. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad artėjančių Baltarusijos-Rusijos mokymų "Zapad-2017" metu didžiausia grėsmę kelia pratybų organizatorių klaidos ir provokacijos.

  Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas ne kartą pareiškė, kad šios pratybos bus atviros užsienio stebėtojams.

  Baltarusijos gynybos ministerija anksčiau pranešė, kad į renginį buvo pakviesti stebėtojai iš septynių šalių: Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Norvegijos. Stebėjime dalyvaus Baltarusijos gynybos ministerijos akredituoto karinio-diplomatinio korpuso atstovai, taip pat tarptautinių organizacijų, tokių kaip JT, ESBO, NATO, CSTO, NVS, Tarptautinis krizių konfederacija, atstovai.

  Dar šia tema

  Kariniai lėktuvai nusileido ant kelio netoli Minsko
  Konservatoriai prašo apsaugoti tiltą per Ančios upę pratybų "Zapad" metu
  Lietuvos krašto apsaugos ministras Karoblis ir Suvorovo principai
  Kodėl Lietuvos krašto apsaugos ministro akys pilnos baimės?
  Tegai:
  ekstremalioji situacija, Zapad-2017, Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija, Eimutis Misiūnas

  Svarbiausios temos