08:58 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Karo specialistai planuoja intensyviai ugdyti Lietuvos karių psichologinį atsparumą

  VILNIUS, rugsėjo 6 Sputnik. Kariuomenės psichologų darbas — įvairūs mokymai psichologine tematika, pagalba kariams ir jų šeimoms, rengiantis tarptautinėms operacijoms, jų metu ir grįžus iš jų, labai svarbus Lietuvos kariuomenei, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Apie tai pareiškė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikimo su krašto apsaugos sistemos Psichologinės paramos grupės atstovais metu.

  "Užtikrinti maksimalų rūpinimąsi savo kariais yra kariuomenės pareiga, tad dėmesys psichinei karių sveikatai, jų motyvacijai yra būtinas bendro karių sveikatos stiprinimo elementas", — sakė Karoblis.

  2008 metais įkurta Psichologinės paramos grupė vienija visus krašto apsaugos sistemoje (KAS) tarnaujančius psichologus.

  Grupė teikia psichologinę paramą personalui, atliekančiam darbą ar tarnybą labai sudėtingomis, padidinto pavojaus sveikatai ar gyvybei sąlygomis. Ji siekia spręsti su karių psichologine gerove ir psichikos sveikata susijusius klausimus. Psichologinės paramos grupė taip pat vykdo įvairius tyrimus, pavyzdžiui, padalinio psichologinio klimato, personalo kaitos priežasčių.

  Pasak grupės atstovės kapitonės Danutės Lapėnaitės, pastaraisiais metais požiūris į psichologinę pagalbą pasikeitė kardinaliai.

  "Šiandien kariuomenės psichologai jaučiasi reikalingi, vertinami ir kuriantys realią pridėtinę vertę — tiek teikiant pasiūlymus vadams dėl personalo motyvacijos didinimo, karių psichologinio atsparumo ugdymo, tiek teikiant psichologinę paramą kariams ir jų šeimoms", — sakė Lapėnaitė.

  Psichologinės paramos grupė Lietuvoje savo veiklą vykdo jau 10 metų. 

  Dar šia tema

  Italijoje staiga mirė Lietuvos karys
  Kanados karys žuvo besiruošdamas misijai Latvijoje
  Žiniasklaida: Rossi tapo aukščiausio rango nusižudžiusiu JAV kariu
  Tegai:
  psichologinė parama kariams, psichologas, kariai, Krašto apsaugos ministerija (KAM)

  Svarbiausios temos