23:07 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (161)
  145

  Lietuvos mokinius planuojama mokyti lytiškumo ugdymo amerikiečių edukacinio filmo pagrindu

  VILNIUS, rugsėjo 7 Sputnik. Prasidėjus mokslo metams, Lietuvoje buvo pristatyta dokumentinė kino juosta "Sex(Ed) ", kuri, kaip planuojama, turėtų tapti alternatyva mokytojams, norintiems kokybiškai kalbėti apie lytinį švietimą, praneša portalas manoteises.

  Kino juosta, archyvinė nuotrauka
  © Photo : из архива Госфильмофонда России

  Rugsėjo pradžioje Lietuvos mokyklose startavo nauja Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programa. Nevyriausybinės organizacijos ne kartą atkreipė dėmesį, jog kompromisinis dokumento variantas atsilieka nuo šiuolaikinės visuomenės poreikių, iki galo nėra aišku, kaip atrodys jos įgyvendinimas.

  "Pavasarį kilo skandalas, kaip gi bus paruošti mokytojai, kurie dirbs su šia programa. Buvo aiškinamasi, kas atsakingas už jų rengimą, o kas — ne. Naujų metodinių priemonių nėra, vadovaujamasi senosiomis, kurios iš esmės neatitinka tarptautinių standartų. Tad, tikėtina, kad šios programos įgyvendinimas bus tik labai formalus. Pedagogams siūlome mokiniams patrauklų būdą, apie lytiškumą kalbėti jautriai, kritiškai ir suprantamai", — sakė "Nepatogaus kino klasės" programos ir Lietuvos žmogaus teisių centro projektų vadovė Simona Gaidytė.

  Lietuvos moksleivius siūloma mokyti su Brendos Goodman dokumentinio filmo "Sex(Ed)" pagalba, kuris tinkamas 11-12 klasių mokiniams.

  "Nepatogaus kino klasė" — jau beveik metus veikianti nemokama edukacijos platforma. Jos tikslas — padedanti kalbėti svarbiomis, bet dažnai nepatogiomis socialinėmis temomis. Mokytojai ir kiti su jaunimu dirbantys žmonės filmus gali naudoti tiesiog pamokų metu. Kiekvieną dokumentinę juostą papildo specialistų parengta metodologija.  Iki šiol svetainėje jau užsiregistravo beveik 500 vartotojų.

  Šiuo metu platformoje pristatomi septyni dokumentiniai filmai. Planuojama, kad iki metų pabaigos "Nepatogaus kino klasę" papildys dar šešios dokumentinės juostos, su mažamečiais kalbėsiančios apie žydų genocidą, prekybą žmonėmis, vienišų vaikų gyvenimo išbandymus bei kitas socialines, politines ir kultūrines problemas.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (161)

  Dar šia tema

  Netradicinių biologijos pamokų metu galima net pagauti žuvį
  Žemės dienos proga Lietuvoje vyks šimtai žaliųjų pamokų
  Gelbėtojai rengė vaikams pamokas, kaip saugiai elgtis ant ledo
  Technologijų mokykla važiuoja pas jus: interaktyvios pamokos autobuse
  Tegai:
  lytinis švietimas, dokumentinis filmas, mokyklos, mokiniai, JAV

  Svarbiausios temos