04:50 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Įspėjamųjų ženklų paisymas ir saugaus greičio tamsiuoju paros metu pasirinkimas yra svarbios saugos priemonės, norint išvengti susidūrimo su stambiaisiais laukiniais gyvūnais

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Prasidėjęs ruduo atnešė vairuotojams naujų išbandymų — trumpėjant dienoms vis dažniau tenka važiuoti naktį ar prieblandoje, tad didėja tikimybė susidurti su į kelią išėjusiais žvėrimis, praneša Aplinkos ministerija.

  Šį rudenį jau įvyko pirmosios avarijos, kai automobiliams susidūrus su stambiaisiais laukiniais gyvūnais nepataisomai sugadinta technika, lengvai sužaloti žmonės.

  Vairuotojai ir automobilių savininkai norėtų, kad tokios situacijos nepasikartotų ir siūlo pačių įvairiausių priemonių: sudaryti gyvūnų migracijų žemėlapius, nubraižyti jų „takus" ir net pateikti grafiką, kada žvėrys vaikšto per kelius.

  Deja tokie norai neturi nieko bendro su realybe bei galimybėmis.

  Šalyje gyvenantys žvėrys nemigruoja. Žiemojimui naujas vietas renkasi briedžiai, kiekvieną rudenį į rujos vietas renkasi taurieji elniai, o į maitintis kiekvieną vakarą toli keliauja šernai, stirnos ir kiti žvėrys. Jeigu jų maitinimosi vietos yra kitapus kelių, juos žvėrys pereina vakare ir rytą, grįždami iš jų. Žinoti, kur jie eis, beveik neįmanoma, bent jau to negali žinoti vairuotojai.

  Lietuvoje į žmonių ir transporto saugumą investuota labai daug lėšų, prie svarbiausių magistralių įrengtos tvoros, pavojingiausiose vietose pastatyti įspėjamieji ženklai. Tad jų paisymas ir saugaus greičio tamsiuoju paros metu pasirinkimas yra svarbios saugos priemonės.

  Už susidūrimuose su transportu žuvusius žvėris nėra skiriamos administracinės atsakomybės nuobaudos ir nereikia atlyginti gamtai padarytos žalos. Tačiau ir automobiliui padarytą žalą atlyginti tegali draudikai.

  Automobiliui susidūrus su į kelią išėjusiu žvėrimi ir patyrus autoįvykį, būtina skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

  Dar šia tema

  Žūčių keliuose skaičius Lietuvoje ir Latvijoje sumažėjo, Estijoje — išaugo
  Statistika: moterys rečiau sukelia avarijas, nei vyrai
  Draudimo išmokai gauti vairuotojai imituoja avarijas nepaisydami fizikos dėsnių
  Tegai:
  avarijos keliuose, laukiniai gyvūnai, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos