20:51 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Ikimokyklinio amžiaus vaikus turintys tėveliai ir jau metus laukiantys vietos darželyje gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl kasmėnesinės 100 eurų išmokos

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Nuo rugsėjo 1 dienos 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą skiriama visiems vilniečiams, negavusiems vietos darželyje ir prižiūrintiems savo 2-6 metų vaikus namuose arba samdantiems aukles, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Dėl mėnesinės 100 eurų išmokos, kuri padės samdyti auklę  ar patiems ugdyti vaikus namuose, tėveliai turi registruotis internetu ir  pildyti paraiškas

  Iki šiol 100 eurų parama buvo skiriama einantiems į privačius darželius, o nuo šio rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį bus skiriama vilniečiams, kurių 2-6 metų amžiaus vaikai jau metus ir ilgiau negauna vietų savivaldybės darželiuose.  

  Vilnius džiaugiasi, kad prieš keletą metų inicijuota "4 žingsnių programa" sėkmingai sprendžia vaikų darželių trūkumo problemą. Vienas šių žingsnių — 100 eurų kompensacijos kas mėnesį — padės vilniečių šeimoms samdytis aukles arba patiems ugdyti vaikus namuose.

  Pasak savivaldybės atstovų, prieš dvejus metus pradėta teikti 100 eurų kompensacija visiems, kurie lanko privačius darželius pasiteisino — iškart įsteigta daugiau kaip 30 naujų privačių darželių ir taip sukurta daugiau kaip 2 500 naujų vietų sostinės mažyliams.

  Per dvejus metus 100 eurų kompensacija pasinaudojo daugiau kaip 5 600 vilniečių  šeimų, leidžiančių  vaikus į privačius darželius.

  Kaip gauti 100 eurų paramą

  Nuo rugsėjo 1 dienos tėveliai, norintys gauti 100 eurų išmoką, turi užpildyti prašymą 100 eurų kompensacijai gauti. 

  Prie prašymo tėveliai turi pridėti šitus dokumentus:

  • pažymą iš darbovietės arba individualios veiklos pažymą, arba kitą dokumentą, patvirtinantį, kad vienas iš tėvų (globėjų) arba yra vaiko auginimo ir priežiūros atostogose,
  • vaiko ugdymo ir priežiūros sutartį ir dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo, su kuriuo yra sudaryta vaiko ugdymo ir priežiūros sutartis, yra įsigijęs verslo liudijimą ar kitaip įteisinęs veiklą, arba deklaraciją, kad vienas iš tėvų (globėjų) arba artimų giminaičių teikia vaiko ugdymo ir priežiūros paslaugas.

  Prašymai bus svarstomi per 20 dienų laikotarpį ir jeigu tėveliai atitiks visus kompensacijos gavimo kriterijus, jie bus informuoti per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo.

  Kompensacija šeimai bus skiriama tik tuo atveju, kai abiejų tėvų ir vaiko gyvenamoji vieta yra deklaruota Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ne mažiau nei vienerius metus arba kai vaiką  augina vienas iš tėvų (globėjų) ir jo bei vaiko gyvenamoji vieta yra deklaruota savivaldybės teritorijoje ne mažiau nei vienerius metus.

  100 eurų kompensacija bus teikiama tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame arba privačiame darželyje.

  Sostinės savivaldybė kviečiai tėvus aplankyti Vilniaus psichologinėje-pedagoginėje tarnyboje organizuojamus nemokamus pozityvios tėvystės kursus, kurie padės tėvams tinkamai namie ugdyti savo atžalas. Registracija į kursus vyksta telefonu telefonu (8 5) 2 6509 08  arba el. paštu tevumokymaivppt@gmail.com. 

  Sostinės savivaldybė informuoja, kad tėveliai vis dar gali registruoti savo vaikus į laisvas vietas savivaldybės darželiuose. Šiuo metu skelbiamas sąrašas į daugiau kaip 1000 laisvų vietų.

  Dar šia tema

  Tėvelių dėmesiui: yra laisvų vietų Vilniaus darželiuose
  Nuo liepos darželių auklėtojų atlyginimai sieks daugiau nei 600 eurų
  Sostinės tėveliai gali patogiai užregistruoti vaikus į darželius
  Nuo kito rugsėjo 100 eurų kompensaciją gaus visi nepatekę į darželius
  Tegai:
  100 eurų kompensacija, vaikų darželis, vilniečiai, vaikai, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilnius

  Svarbiausios temos