08:58 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (65)
  18

  Nepaisant kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos Vilniaus oro uoste, vasaros mėnesiai tapo rekordiniais Lietuvai pagal reisų skaičių

  Vilnius, rugsėjo 9 — Sputnik. Šių metų vasaros mėnesiai buvo sėkmingiausi Lietuvos aviacijos tarnyboms.

  Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Rugpjūtį Lietuvos oro erdvėje buvo įvykdytas 23 201 skrydis — beveik 5% arba 1050 lėktuvų daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

  Labiausiai augo tranzitinių skrydžių skaičius. Skrydžių vadovai per paskutinį vasaros mėnesį aptarnavo beveik 9% daugiau virš Lietuvos praskrendančių lėktuvų nei pernai tuo pačiu metu.

  18 459 lėktuvai rugpjūtį virš Lietuvos skrido tranzitu. Lyginant su 2016 metų tuo pačiu mėnesiu, Lietuvoje nenusileidžiančių orlaivių buvo aptarnauta beveik pusantro tūkstančio (1 497) daugiau. Dar 4 742 kartus rugpjūtį skrydžių vadovai aptarnavo orlaivius, kai šie kilo arba leidosi iš Lietuvos oro uostų.

  Palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, rugpjūtį Lietuvoje kilo arba leidosi 447 orlaiviais mažiau — daugiausia tai susiję su liepos ir rugpjūčio mėnesiais vykusia Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija ir didžiausio skrydžių srauto perkėlimu į Kauną.

  Šių metų vasarą, palyginti su 2016 metais, aptarnautų skrydžių buvo daugiau visus tris vasaros mėnesius.

  Birželį bendras visų aptarnautų orlaivių (tiek skridusių virš Lietuvos, tiek kilusių ar besileidusių Lietuvos oro uostuose) skaičius siekė 23 353 ir buvo 6,2% didesnis nei pernai tuo pat metu.

  Liepą Lietuvos oro erdve naudotasi daugiausia iš visų trijų vasaros mėnesių — įvykusių skrydžių skaičius siekė 23 521 — tai yra 3,3% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (22 769).

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (65)

  Dar šia tema

  "Wizz Air" vykdys reisus iš Vilniaus į Gdanską
  Dažniausiai lėktuvai vėluoja dėl oro eismo apribojimų
  Tegai:
  skrydžiai, oro uostas, Lietuva

  Svarbiausios temos