08:43 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  79

  Esant įtarimų dėl nekokybiško vaikų maitinimo Lietuvos ugdymo įstaigose, tėvai gali kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą

  VILNIUS, rugsėjo 10 Sputnik. Vis daugiau ugdymo įstaigas lankančių vaikų tėvų rūpinasi jų maitinimu, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pasidalijo rekomendacijomis maitinimui ugdymo įstaigose.

  Pasak specialistų, tėveliai turėtų žinoti, kad ugdymo įstaigose turi būti sudarytos sąlygos vaikams valgyti šiltą maistą. Mokyklose valgyklų matomose vietose turi būti skelbiami savaitės valgiaraščiai, kuriuose išvardinti patiekalai. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose ši informacija skelbiama vaikų priėmimo ir nusirengimo patalpose. Tas pats patiekalas neturėtų būti tiekiamas dažniau kaip kartą per savaitę. Su antrais patiekalais turi būti patiekiamos daržovės ar vaisiai, jų salotos.

  Specialistai pažymi, kad ne visi maisto produktai tinka vaikų maitinimui. Teisės aktai draudžia naudoti: riebaluose virtus, skrudintus ar spragintus gaminius, šokoladą ir šokolado gaminius, konditerijos gaminius su glaistu, šokoladu ar kremu, sūrius gaminius, gėrimus, kurių sudėtyje pridėtinio cukraus daugiau kaip 5g/100g, energinius, gazuotus gėrimus, kavą ir kavos pakaitalus, kisielių, sultinių koncentratus, produktus su tam tikrais maisto priedais, pagamintus iš genetiškai modifikuotų organizmų, į kurių sudėtį įeina iš dalies hidrinti augaliniai riebalai.

  Pastaraisiais metais ikimokyklinėse vaikų ugdymo įstaigose daugėja alergiškų vaikų, kuriems reikalingas tausojantis maitinimas, jiems turi būti organizuotas specialiai pritaikytas maistas. Tokiais atvejais pagal gydytojų raštiškus nurodymus šios įstaigos turi koreguoti visiems vaikams skirtą valgiaraštį, kai kuriuos patiekalus ir maisto produktus pakeisti rekomenduojamais arba alergiškam vaikui parengti atskirą valgiaraštį.

  VMVT primena, kad specialaus, pritaikyto maitinimo valgiaraščiai turi būti sudaromi atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas.

  Be to, daugėja tėvų, norinčių, kad jų vaikai būtų maitinami vegetariškai. Sveikatos apsaugos ministerija nerekomenduoja vaikų taip maitinti, tačiau oficialiai nedraudžia, yra parengtos ir vegetarinių valgiaraščių sudarymo rekomendacijos.

  VMVT primena, kad esant įtarimų dėl nekokybiško vaikų maitinimo ugdymo įstaigose, tėvai gali pateikti pranešimą, pagal kurį bus atliekamas patikrinimas. Pranešimą galima užregistruoti telefonu 8 800 40 403 arba užpildyti specialią formą VMVT tinklapyje.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  ES aprūpins Lietuvos moksleivius daržovėmis ir pienu
  Sveikatos ministras: Lietuvos gyventojų mityba yra nesubalansuota
  Į sveikatą: ministrai kviečia rinktis tai, kas užauginta šalia mūsų
  Rugsėjo 1-oji: pirmokų daugėja, bendras mokinių skaičius mažėja
  Tegai:
  vaikų maitinimas, ugdymo įstaigos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos